Jaká má být žena, do které se muži zamilují

Spousta žen si do omrzení klade otázku, co vlastně má mít žena, aby o ni muži stáli. Jaká má být? Perfektně nalíčená na devíticentimetrových podpatcích? Nebo snad křehká dívenka, kterou je třeba ochraňovat? Jenomže to jsou samé vnější atributy. Ve skutečnosti muže přitahují ženy, které mají společné jen jedno. A nejsou to ručně šité šaty, velké poprsí ani dlouhé nohy.

Ve skutečnosti se muži jako ženy zamilovávají – do štěstí! Divíte se? My ani ne. Není nic divného na tom, že člověk vyzařující radost je přitažlivý. Celým svým zjevem působí jako někdo, s kým můžete být šťastní. Každý z nás je přeci tak trošku egoista. Při výběru partnera tedy vcelku pochopitelně myslíme především na vlastní štěstí. A když vidíme někoho, z koho štěstí zrovna sálá, podvědomě věříme, že po jeho boku budeme šťastní taky.

Přirozeně, že štěstí je pojem neurčitý. Pro každého představuje něco trochu jiného. Ale když to zprůměrujeme, zjistíme, že lidé, do kterých se ostatní zamilovávají, jsou zhruba takovíhle:

1. Neotravují vzduch

Když se díváte na šťastného člověka, cítíte lehkost. Netváří se otráveně, nesmutní bez příčiny, nestěžuje si věčně na život, na svět, na vládu, na špatné lidi. Je na světě rád. Je šťastný jen proto, že žije a může se dívat kolem sebe.

2. Usmívají se

Psychologové provedli jeden zajímavý experiment. Ukazovali různým lidem fotografie, na kterých se jedni lidé usmívali, druzí měli vážný výraz. A ptali se respondentů, kdo je jim víc sympatický. Výsledek nepřekvapil. Daleko přitažlivější byly pro respondenty osoby s úsměvem na tváři, a to i přesto, že vážně se na fotkách tvářili lidé, kterým byl od přírody dán přitažlivější zjev.

3. Chovají se k lidem lépe než ostatní

Nový člověk na pracovišti? “Ten je nějaký takový…divný”. Na ulici vás osloví nesmělý mladík a chce se seznámit? “Buran”. Jak často někoho označkujeme, aniž bychom měli vůbec tušení, jaký je to člověk! Proto jsou tak oblíbeni lidé, kteří se k okolí chovají přívětivě a vlídně.

4. Nemluví jenom o sobě

Na sociální síti se dá zjistit, co se vám líbí a co nemůžete vystát. Co však rozmluva s vámi může přinést tomu druhému? Pokud umíte zlepšit lidem náladu, dodat jim ducha a vyvolat na tváři úsměv, je to dar nad jiné vzácný.


5. Vidí na všem také něco dobrého

Mizerné počasí? To přece každý vidí. Není třeba to do omrzení omílat, lepší je najít příjemnější téma. Lidé s takovýmhle přístupem ty druhé přitahují.

Představte si třeba, že mladík pozve dvě dívky do kina. Film nebyl nic moc. Jedna dívka taky hned s úšklebkem inzeruje názor, že to byl totální propadák. Ta druhá souhlasí s mladíkem, že to za moc nestálo a hned navrhne jít si sednout na kávu. Zkuste si typnout, kterou z nich někam pozve mládenec příště.

Londýnský filosof a spisovatel Allain de Botton v jednom ze svých článků napsal: “Instinkt nás přitahuje k těm, kdo nás mohou učinit šťastnými”.

Muže i ženy přitahují lidé, kteří umějí rozdávat úsměv, vlídnost a laskavé porozumění.

=========
Co muž ve skutečnosti od vztahu chce
Proč muži přestávají milovat. Co by měla vědět každá žena