Kdy žena získá silného muže

Někdy se životě ženy objeví velice silný muž s mohutnou, přímo slunečnou energií. Vycítí ho snadno třeba i zády, její tělo mu naplno odpovídá, její myšlenky se uklidňují a naplňuje se teplými vibracemi života.

Vedle takového muže se i ta nejaktivnější a nejdynamičtější žena smělé povahy stává malým ptáčátkem, probouzí se v ní náhle celá plejáda ženských vlastností, touží mu vařit a uklízet, starat se o něj, čekat, až přijde z práce a možná dokonce poprvé pocítí jakýsi tělesný záchvěv signalizující, že od tohoto muže by chtěla dítě.

Obvykle také právě s takovým mužem začne chápat pravou blaženost sexuální blízkosti, všechno vnímá silně a zřetelně a její ženskost se probouzí na hormonální úrovni. Líbí se jí jeho vůně, jeho vzhled, jeho tělo i hlas.

Může si vedle něj připadat hloupinká a slaboučká, ale ani v nejmenším jí to nevadí. Naopak se musí smát sama sobě a uvědomuje si, jak příjemné občas je být slabá. S ním po boku se jí nechce hádat, něco dokazovat, poměřovat s ním svůj rozum. Poprvé v životě touží být poslušná.

Několik mých klientek mi různou formou sdělovalo stejnou věc: «Občas mě i dost tvrdě usadí, ale mě se to vůbec nijak nedotkne, vzrušuje mě, že je takový silný a dokonce i trochu tvrdý. Já tu jeho sílu miluju!»

V takovém vztahu žena jen kvete, uvědomuje si mužovu sílu a jejím prostřednictvím harmonizuje svoji ženskost. Začíná milovat nikoli myslí, ale veškerou svojí ženskou bytostí. Přitom dotyčný zvnějšku může vypadat jako všechno jiné, jenom ne její typ: nemá ani kdovíjaký intelekt, ani duchovní úroveň, je úplně jiný… možná dokonce ani ne pohledný, ale prostě silný, mužný a rozhodný. Její srdce se vedle něj probudilo a ona miluje. Mám kamarádku, která takového muže našla. A co o něm říká? «Nojo, když na něj koukneš, je prostě hroznej! Má takovej jednoduchej výraz, úplně obyčejnou tvář. Vypadá jako nějakej traktorista. Akorát že v drahé košili. A já ho miluju a vím, že to je ten pravý… )» Jedním slovem, být s ním je nádherné.

Potom však – za den / týden / rok známosti – drtivá většina žen udělá jednu a tu samou chybu: začínají se muži přizpůsobovat, začínají mu posluhovat, snaží se mu vyhovět…úplně se do něj ponoří! Až po uši. A začínají na něj dotírat otázkami. «Něco jsem udělala špatně?», «Miláčku, něco se ti nelíbí?», «Je všechno v pořádku, drahoušku?» atd. ve stylu «Co by sis ještě přál? Co ti mám přinést? V čem se mám kvůli tobě změnit?» Je schopná čehokoli, aby si ho udržela. Cítí, že vnitřně není ještě na podobný vztah zralá, že dosud nevyzrála. A tuto vnitřní nezralost se snaží nahradit vnějším sebezdokonalováním, protože představa, že ho ztratí, je pro ni děsivá.

Nahlédneme-li hlouběji, zjistíme, že vlastně ani nepotřebuje jeho, ale ten stav probuzené přirozenosti, který pociťuje a který ji zaplavuje. Snad poprvé v životě a pouze s ním se cítila být ženou. Jak by k tomu mohla být lhostejná? Jak by to mohla nechat zmizet? Vypukne tedy hyperúsilí ve snaze být ta nejlepší, ta nejhodnější, ta, co si nejvíc zaslouží… což jí muže vzdaluje stále víc. A nakonec také skutečně odchází.

Ve většině případů se podobní muži v životě ženy zjevují a odcházejí proto, aby jí ukázali, jak moc je ještě nepřipravená k silnému a zralému vztahu. Oni přece nepotřebují otrokyni, ani služku, ale ženu, kterou dokážou naplnit a jejíž láskou se mohou naplnit sami!

Po jeho odchodu zůstane bolest, přímo nesnesitelná bolest z návratu do jiné reality, kde se člověk necítí být na sto procent ženou, kde nejsou jeho silné ruce a sebejistý pohled, kde se nemůžete uvolnit a jenom cítit… A žena teď dělá vše, aby se té bolesti zbavila. Můžete mi však věřit, že je lepší žít celý život s bolestí, která vás žene vpřed a nutí vás se rozvíjet, než žít bez bolesti, ale také bez lásky.

Bolest znamená, že se vám dostalo nějaké energie víc, než jsou vaše současné rezervy schopny pojmout. Ženy však bohužel často místo co by rozšiřovaly své rezervy, pokoušejí se oné energie zbavit a odsunout ji ze života. Nechápou, že tak samy brání možnosti svého nového utváření.

Jsou i takové, které se pokoušejí dosáhnout mužova návratu askezí, což situaci jenom zhoršuje. Askeze a snad i nějaké modlitby v tomto případě nahrazují vyloženou magii. Žena bez silné, otevřené energie, může pár měsíců žít asketicky a třeba muže na jednu noc získat zpět. On pak ovšem znovu odejde, protože svou lekci evidentně nedostala. Nepochopila.

O pokusech přičarovat ho zpátky se nehodlám šířit, protože ženy, které se pokoušejí dostat muže zpět pomocí nějakých kouzel, jsou opravdu nešťastné. Nedělám si legraci, opravdu se i tohle stává.

Pokud se ve vašem životě podobný muž vyskytne, máte štěstí i smůlu zároveň.

Štěstí proto, že opravdu jen málo lidí potká v životě opravdovou lásku. Bylo vám dopřáno hluboce, opravdově, celým srdcem, veškerou svojí ženskou bytostí, doslova každou buňkou těla milovat. Když žena miluje, není pro ni nic nemožné. Tato láska v ní žije po celý další život, dává mu smysl. A více než to, když žena s láskou a vděčností vzpomíná na tuto zkušenost, automaticky se podvědomě harmonizuje, její energie se vyrovnává, vybavuje si svou ženskost, svou přirozenost.

Jestliže se rozhodne a sebere odvahu, aby se začala otevírat, aby sama rozšiřovala své vlastní hranice, jestliže se dokáže smířit se ztrátou onoho muže a bude přitom šťastná a naplněná nepodmíněnou láskou k němu, mohou se znovu ocitnout bok po boku a bude to neuvěřitelně pevný svazek.

Smůlu máte proto, že s tímto mužem vás budou doprovázet ty nejsilnější stresy, budete nucena přesunout se na úplně jinou úroveň vnímání života. Každý takový nový energetický přechod vždycky znamená bolest, krizi a depresi. Pokaždé, když se ho znovu pevně zachytíte, budou vás ho chtít zbavit. Neúprosně vás tyto zkoušky budou učit žít šťastně a svobodně, bez otrockého upnutí se na někoho. Budou vás ustavičně školit v emocionální zralosti a nepodmíněné lásce.

I přesto však štěstí, které budete v tomto vztahu zakoušet, bude nesrovnatelné s každým jiným životním pocitem a láska, která naplní vaše srdce, naplní také smyslem váš život.

Tento muž vás učí být ženou. Předvedl vám, jak dokážete milovat a cítit. Teď je vaší povinností to uchovat a rozvíjet. Pokud s ním chcete zůstat, neučte se cídit domácnost a vařit, nesnažte se být ho hodna! Raději v sobě otevřete lásku, nadšení a zápal pro život, vnitřní štěstí.

Staňte se zkrátka ženou v plném smyslu toho slova, ženou citlivou a citovou, ženou, která dokáže toho, koho miluje, nechat odejít. Teprve až ho dokážete v klidu nechat jít a v srdci vám přesto zůstane láska a radost ze života, teprve až budete umět s ním být a neztrácet hlavu ze samého nadšení, až budete klidná a vnitřně radostná, teprve pak s ním dokážete žít. A život vás znovu svede dohromady.

=========
Jak se chovat, aby pouhá vzpomínka na vás vyvolala úsměv
5 stádií lásky. Pětka je v tomto případě spíš vzácný úspěch.