10 věcí, které potřebujete víc než partnera

Pokud je nemáte, pak i když máte partnera, šťastní stejně nebudete…

Je určitě krásné, najdeme-li partnera, s nímž se nám dobře žije. Není ale nic hrozného na tom, když to nevyjde a zůstáváme sami. Pokud máme alespoň něco z těchto deseti věcí:

1. Skutečné přátele

Přičemž důležitý není jejich počet, ale kvalita. I ti nejvíce nezávislí lidé potřebují alespoň jednoho či dva dobré přátele, na které se mohou kdykoli a kdekoli spolehnout. Pokud takové přátele máme, není až tak důležité, zda žijeme sami nebo s partnerem.

2. Práci, kterou máme rádi

Život je opravdu moc krátký na to, abychom ho utráceli trápením. Peníze jsou věc důležitá, ale pracovat kvůli nim někde, kde trpíme znamená, že nemůžeme být šťstní. A to i když máme partnera. Nemilovaná práce otráví všechno. Do zaměstnání bychom měli chodit rádi. Mělo by nás bavit.

3. Soběstačnost

Je fakt, že mnoho věcí je snazší, máte-li po boku partnera, ale nic není úžasnějšího než vědomí, že si člověk se vším poradí sám, že na to stačí. Soběstačnost přichází s časem, není to okamžitá záležitost. Jakmile ji však získáme, nechceme už být nikdy závislí na někom jiném. Ať už navážeme nějaký trvalý vztah nebo ne, vědomí možné soběstačnosti nám bude pomáhat až do konce dnů.

4. Finanční nezávislost

Je to vskutku výjimečný pocit, když člověk ví, že může zaplatit všechno, co chce. Životně důležitý faktor.

5. Zájmy a koníčky

I když svou práci milujete, musíte si být jisti, že také všechno ostatní, čím se zabýváte, vám přináší potěšení, že vás to uspokojuje. Každý si čas od času potřebuje oddechnout ode všeho a měl by mít svůj vlastní způsob, jak toho dosáhnout. Nějaký druh sportu, ruční práce, rukodělnou výrobu, pěstování květin, cestování. Mít v životě něco, co opravdu s potěšením děláte, je možná stejně důležité, jako mít partnera.

6. Silný pocit vlastní důstojnosti

Když člověk přesně ví, co si zaslouží, nepřijme nikdy nic menšího nebo horšího. Je potřebí hodně času a značné úsilí, aby si uvědomil, nakolik si má sám sebe cenit. Pokud však na pocitu vlastní důstojnosti nepracuje, může se jednoho krásného dne probudit a uvědomit si, jak strašně moc času promarnil s nesprávnými lidmi a vydal ho na nesprávné věci. Pocit vlastní důstojnosti je nám zárukou, že v životě i v lásce se nám dostane toho, co budeme chtít a co si zasloužíme.

7. Něco, co ho motivuje

Něco, co ho nutí být lepší. Může to být práce, sport, společenský život, nebo také osobní rozvoj. Někdy je těžké najít motivaci, přesto je to nezbytné, pokud nechceme ustrnout na místě.

8. Promyšlenou péči o sebe

Není třeba trávit hodiny ve fitness centru a živit se výhradně zelenými koktejly a energetickými drinky, abychom měli pocit péče o sebe. Člověk má jen jedno tělo, jedno zdraví. Měl by zvolit takový životní způsob, který tělu zajistí možnost dokonalého fungování, plného využití a dobrého zdraví.

9. Pocit štěstí nezávislého na tom, máte-li partnera

Někdo rád žije ve vztahu, jiný byl vždycky sám. Přiznávat, že ve vztahu se vám žije líp a citově zcela záviset na přítomnosti či nepřítomnosti nějakého partnera, jsou však dvě různé věci. Jestliže člověk dokáže najít jiné zdroje životního uspokojení a pocitu štěstí, existence partnera je k nim příjemným bonusem.

10. Skutečnou lásku k sobě samému

To poslední, co v životě potřebujeme je navazovat vztah a začínat partnerské soužití proto, že se nám v životě nedostává lásky. Ta nejopravdovější láska, které se nám může dostat, je totiž ta, kterou máme pociťovat sami k sobě, bez ohledu na to, zda lásku dostáváme ještě odjinud.

=========
Láska znamená “vem si”, nikoli “dej”
Máme popřát i svým bývalým?