Více lásky, méně nenávisti. Proč by dítě nemohlo mít dvě maminky?

«Více lásky, méně nenávisti» napsala Audrey Nicole, rozvedená maminka malé dcerky. To je její poselství lidem okolo. Stalo se jedním z nejčtenějších a dojalo tisíce lidí. Také nám se její text líbí, proto jsme se rozhodli se vámi o něj podělit.

Audrey Nicole a její dcerka Riley Grace

Tady je Riley se ženou, s níž teď žije její táta

Když se holčička chystá na návštěvu k tátovi, její matka nedává najevo žádnou zlobu k „té druhé“. „Ta druhá“ se o Riley stará, jako by to bylo její vlastní dítě. Aby nové lásce svého muže poděkovala za pečlivou starost o svou dceru, rozhodla se Audrey napsat text, který publikovala na webu „Milujte to důležité“.

«Tohle je Whitney, holka mého bývalého a je prostě skvělá. Jsem jí neuvěřitelně vděčná za to, že pokaždé, když moje dcerka jde k tátovi na návštěvu, Whitney se o ni stará, uvaří něco dobrého, kupuje jí dárky a zachází s ní doslova tak, jako by to nebyla jenom moje, ale i její dcera.

Proč se tolik maminek naštve a žárlí, jakmile jen uslyší o té druhé ženě? NIKDO nemůže říct, že je snadné stát se mámou dítěti, které jsi nikdy neměla. A pokud se o to nějaká žena pokouší, nesmíme ji odstrkovat. Takové ženy jsou, vidím je všude. Nestojí o scény – když je budete otravovat, seberou se a odejdou a jejich místo zaujme nějaká, která bude vašemu dítěti opravdu zlou macechou.

Dítě může mít dvě maminky a já vím, že čím více lidí mou dcerku obklopuje láskou, tím šťastnější je ona i já. Nikdy nedovolím, aby se Whitney cítila zbytečná, jsem jí velmi vděčná.

Dámy, chce to dospět a soustředit se na to, co to znamená být dobrou mámou a ne na to, co zveřejnila nového na facebooku nebo instagramu nová holka vašeho bývalého. Více lásky a méně nenávisti!»

Její text se rychle rozletěl po internetu. Tisíce čtenářů Audrey podpořilo a sdělovali jí vlastní zkušenosti.

Doren Santris: Skvělý příběh! Můj bývalý muž měl s novou dívkou ještě jedno dítě. Hlídala jsem jí ho, když chodila do práce. A dneska, po třiceti letech, se naše děti kamarádí a vyměňují si rodičovské zkušenosti.

Jessica Strite Easthaman: Moje máma pozvala tátovu holku na oběd, když jí došlo, že to je něco vážného. Dokázali všechno překonat a stali se z nich dobří přátelé. Společně s mámou, tátou a macechou jsme jezdili na dovolené. Když se pak s ní táta rozvedl, máma s macechou se kamarádily dál. Nám dětem to opravdu ulehčilo život.

Alison Steele: Tohle je to, čemu se u nás říká bonusová máma v rodině. Máme rádi macechu mé dcery. Už se s mým bývalým mužem rozvedla, ale stejně mi pomáhá dcerku vychovávat a podílí se na jejím životě víc, než otec. Můj nynější muž je pro moji dcerku bonusovým tátou. Takhle to u nás funguje.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Malé tajemství výchovy, které můžeme odkoukat třeba od prince Williama
10 způsobů jak si užívat života