Malé tajemství výchovy, které můžeme odkoukat třeba od prince Williama

Každý rodič má nějaký trik, který používá při výchově dětí. A je opravdu dobře, jestliže ho používá k tomu, aby dítě pochopilo, jak milované a důležité je. Jeden ze způsobů jak se přiblížit dítěti, si můžeme předvést na chování prince Williama. Když si prohlížíme fotky s jeho tříletým synem Georgem, všimneme si, že William si často k Georgeovi sedne do dřepu nebo poklekne.

Na křtinách princezny Charlotty

na krtinach

Vrtulník dělal opravdu veliký rámus. Malá ouška to těžko snášela.

vrtulnik

S manželi Obamovými během prezidentské návštěvy Kensingtonského paláce.

william

Jednou dokonce královna Williamovi vytkla, že tento způsob používá i ve formálních situacích, kdy je přítomno více důležitých osob. Podle názoru odborníků je to však způsob hodný následování. Když si k dítěti přisednete nebo kleknete, můžete mu pohlédnout do očí. Odborně se tomu říká technika aktivního naslouchání, kdy děti vnímají, že jejich slova jsou pro rodiče velmi důležitá. Tento způsob silně podporuje dětské sebevědomí a pomáhá s dítětem najít společnou řeč i ve složitých situacích. Samozřejmě, abychom dítě vyslechli a promluvili si s ním, je potřeba daleko více, než jen jít do podřepu. Psychologové doporučují přerušit veškerou činnost ve chvíli, kdy děti promluví a věnovat jim plnou pozornost.

Až se bude dítě příště dožadovat vaší pozornosti, přisedněte si k němu a dívejte se mu do očí. Je to jednoduché a zvýší to jeho sebevědomí. A konec konců to má podporu v britské královské rodině :).

=========
Vychovávat dítě neznamená vysvětlovat mu, jak se má žít.
Pětatřicet dárků, na které vaše děti nikdy nezapomenou