Andělé našeho života

Dnes je velmi moderní sestavovat seznamy. Například sepsat seznam svých přání. Nebo předností, které by měl mít náš drahoušek. Nebo chyb, kterých bychom se chtěli zbavit. Mohl by to být v každém případě seznam dost dlouhý a možná i zamotaný.

Moje doporučení zní sestavit si seznam jiný, zato mnohem důležitější. Seznam lidí, kterým můžete zavolat nebo poslat esemesku, když jste v úzkých. A oni vám odpovědí. V případě potřeby přijedou v kteroukoli denní či noční dobu. Možná budou zívat a mít ještě spánkem zalepené oči. Možná si budou něco bručet pod nos. Nebo vám dávat sarkastické rady. Ale určitě odpovědí a určitě přijedou. A vám nebude nijak trapné jim psát, i když jste jim třeba rok nedali o sobě vědět. Ani volat po takové době vám nepřijde jako trapas. Možná až později, ale v tu těžkou chvíli vás žádný trapas ani nenapadne.

Kolik lidí asi bude v takovém seznamu? No schválně, kolik? Nojo – málo. Snad jeden. Možná dokonce dva nebo tři. Samozřejmě, pokud při jeho psaní budete poctiví. S takovým seznamem by člověk asi měl jít do kostela a za ty lidi se modlit. Nebo na ně povinně každý den chvíli s vděčností vzpomínat a přát jim v duchu to nejlepší, co v životě může být. Je to seznam vašich andělů, tenhleten soupis. Beze všech dalších se v klidu obejdete, ale tenhle má cenu zlata. Je to seznam přátelství a věrnosti.

=========
Láska znamená “vem si”, nikoli “dej”
Pouhých pět příznaků, že to není ten pravý/ta pravá. (Ten poslední většinou všichni ignorují.)