Jak rozeznat falešného přítele od pravého?

Už se vám stalo, že jste si někým báječně rozuměli, měli jste si pořád co povídat, denně jste se vídali ve škole, sdíleli spoustu zájmů i názorů, radili se o studiu i vztazích a najednou bác –ukázalo se, že domnělý přítel přítelem není?

Jak vlastně poznat dobrého přítele od toho špatného? Nabízíme vám jednoduchý seznam, který by vám mohl pomoci odlišit dobré a upřímné lidi od falešných.

1. Přítel nás bere i s naší potrhlostí

Každý máme nějakou vlastnost, která jiným může připadat podivná nebo zvláštní. Ne však tomu, komu říkáme přítel. Ten nás bude mít rád i s ní.

2. Má na nás čas i když je sám je zrovna v presu

Opravdový přítel si čas najde bez ohledu na cokoli. V jeho životě máme pevné místo. Popovídá si a sedne si s vámi na kávu i po dlouhém dni. Samozřejmě ne denně.

3. Vždycky odpustí a zapomene

Jsme jenom lidé. Děláme chyby. Dobrý přítel vám vždycky odpustí a bude-li třeba, napraví nám hlavu. Falešný člověk se vynasnaží tak či onak se vašich nedostatků dotknout.

4. Udržuje kontakt

Přátelství na dálku je stejně složité jako láska. Dobrý přítel se dozajista ozve, napíše, zavolá nebo pošle legrační fotky.

5. Přijímá vaši volbu

Je-li skutečně upřímný, podporuje vaši volbu, vaše cíle a životní ambice.

Zatímco ten falešný…

1. Chce dominovat

Ano, chce, abyste z něj udělali nejdůležitějšího člověka svého života. Sám však nic podobného dělat nehodlá.

2. Jeho oblíbenou zábavou jsou klepy

Šíří o jiných nesmysly a klepy.

3. Je bezdůvodně sarkastický

Občas se uchýlí k sarkasmu, jen aby vás naštval.

4. Soupeří s vámi

Všechno je pro něj soutěž. Sugeruje si, že je ten lepší a vždycky usiluje to lepší získat. Ať jde o postup, nové oblečení, akademickou hodnost, o cokoli.

5. Podrazí vás

Je jedno, v jaké situaci, vždycky najde způsob, jak vás podrazit. Bude s vámi rozvíjet plány a dávat sliby a nic z toho nedodrží.

=========
Jak se chovat, aby pouhá vzpomínka na vás vyvolala úsměv
Jak jsem přijala svou negativně naladěnou matku