Proč silní lidé přitahují složité vztahy…

Poznal jsem dost otevřených, obdivuhodně silných lidí, kteří se ocitli v zajetí ponižujícího, stresového vztahu. Často si kladli otázku – proč vlastně?

Vztah nám často umožňuje poznat sebe sama. Platí to i o silných osobnostech. A možná, že hlavně o nich…

Vztah uzdravující

Silný člověk působí doslova léčivě. Poskytne náruč pro útěchu, rameno, na kterém se lze vyplakat, ucho, které vlídně a s porozuměním vyslechne všechny žaly. Je jako houba vsakující lidský smutek. Každý, kdo hledá soucit a laskavost, k takovému člověku tíhne.

Silný člověk touto terapií nijak nestrádá. Těší ho, že ji může poskytnout. Nesmí však být zneužíván. Pak může působit jako někdo, kdo nemá srdce, když vztah rázně přeruší. Je to však pud sebezáchovy. Je velký rozdíl mezi laskavým poskytnutím opory a vědomím, že jsem zneužíván. Že čeho je moc, toho je příliš. Síla spočívá i ve schopnosti podobný vztah skoncovat, prozíravě se chránit odčerpání energie někým, kdo pouze bere. Silný člověk svou sílu chrání pro budoucnost a předchází vyčerpání.

Komplikované vztahy jsou často nasyceny karmou minulých životů.

Karmické vztahy bývají často intenzivní a obtížné, zejména v jejich počátku. Mohou mít podobu silné, nevysvětlitelné vzájemné přitažlivosti občas dokonce prostřídané jistým vzájemným odporem.

Vyléčení starých karmických ran ve vztahu je těžkou prací, která má však obrovský růstový a doslova revoluční potenciál.

Silní lidé mnohé z výše uvedeného do svého života vysloveně přitahují, protože jsou dostatečně silní, aby se s tím vyrovnali, byly jim poskytnuty nástroje karmického působení.

Karmické působení ve vztahu však neznamená, že mají trpět násilí nebo jakékoli špatné nakládání.

Jak si mohou silní lidé počínat v komplikovaném vztahu:

  1. Dovolte si být slabí. Silní lidé jdou často životem s jakousi věčnou potřebou nebo snad automatickou ochotou pomáhat jiným. Komplikovaný vztah však může vyvolat i potřebu opačnou. Dovolte sami sobě nějakou slabost. Nemusíte být vždycky ti silní.
  2. Naučte se mírnit a rušit veškeré zábrany, které jste si vytvořili ohledně získávání lásky. Silní lidé velice často umějí dávat, ale přijímat jim dělá veliké potíže.
  3. Uvědomte si, že každý vztah je zkušenost určená k tomu, aby vám pomáhala posilovat a rozvíjet váš beztak už vysoký potenciál. Přijměte to jako výzvu. Je to jen součást cesty.
  4. Pracujte na své sebelásce. Když se má člověk doopravdy rád, pomáhá mu to ve vztahu s někým jiným.
  5. Pamatujte, že právě zpočátku komplikovaný vztah může občas být nesmírně prospěšný. Jestliže se dokážete přenést přes problémy do prostoru s jasně danými pravidly, můžete společně s partnerem vybudovat pevný vztah na celý život.

=========
Malý oděv nás tísní. A malí lidé..?
S nikým se nesetkáme náhodně: 3 druhy mimozemského spojení