Tohle není to tělo, do kterého jsem se zamiloval

Vzhled ženského těla, zejména pak těla mladých matek, je věcí na sítích hojně diskutovanou. Těhotenství ženské tělo značně zatíží – přibíráme na váze, objevují se pajizévky, narůstají objemy – dokonce i u nohou, pak se přidává kojení a ponocování, věčná únava. Všechno to samozřejmě zanechává stopy, které zdaleka ne vždy jsou odstranitelné. A i když je žena šťastná z dítěte a pyšná na to, co jí bylo přírodou dáno a co dokázala, přece jen se v podvědomí ozývají nejisté a rozpačité hlásky, připomínající různé faldíky, vytahanou kůži a kruhy pod očima. Její tělo zkrátka už nevypadá jako dřív. A těžko kdy vypadat bude.

Jedna z těchto maminek, blogerka na Facebooku Laura Mazza, psala o tom, jak se tyhle věci dotkly jí a jejího muže. „Tohle není to tělo, do kterého ses zamiloval“, řekla mu.

«Stála jsem před ním celá bolavá a zničená a slzy mi tekly proudem», pokračuje ve svém vyprávění. Její muž jí svou odpovědí doslova vyrazil dech. A nejen jí:

«Máš pravdu. Tohle není to tělo, do kterého jsem se zamiloval. Tohle je tělo, v němž vyrostly moje děti, tělo, které je živilo a chránilo a dalo jim život. Tvoje tělo je tím tělem, do kterého se zamilovávám každý den.

Neměl jsem ponětí, co je to láska, dokud jsem tohle tvoje tělo neuviděl a nepochopil, co dokáže a čeho je schopno. Moc ti děkuji.»

Laura pokračuje: Maminky, všechny jste úžasné! A vaše těla taky. Nemusíte vůbec vypadat jako nějaké supermodelky – kdo tak konec konců vypadá? Vaše tělo stvořilo dítě, živilo ho, chránilo a přivedlo na svět. Stará se o jeho spánek, bezpečí, klid a zdraví. Utírá mu slzy, hýčká ho, zpívá mu a kolíbá ho. Bez ustání pracuje a stará se, aby z něj vychovalo dobrého člověka. Nejen že malého človíčka stvořilo, pokračuje v péči o něj dál a vydává na to všechnu svou sílu a energii. Je něco víc krásného? Je něco víc velkolepého? Není. Nic na světě nemá větší význam. Tohle je ta největší a nejkrásnější věc.

Uklidněte se. Vaše tělo prošlo mnohým a obstálo. Buďte na sebe hrdé. Příroda vám jako veliký dar svěřila schopnost přivést na svět nový život. Tomu se nic nevyrovná. Pajizévky a přebytečná kila jsou jen připomínkou zázraku, jehož součástí jste se staly.

=========
Co muž ve skutečnosti od vztahu chce
Jaká má být žena, do které se muži zamilují