Pokud pociťujete tyto příznaky, stáváte se tím, kým máte být

Ne vždy bývá snadné se rozvíjet a jít životem dál a kupředu. Můžeme vynakládat veškeré úsilí na realizaci svých snů, ale přesto nás někdy sevřou neurčité obavy. Abychom svůj potenciál využili naplno, je třeba zbavit se právě obav a strachů a udělat první krok ven z vysezeného pohodlí.

Pokud na sobě pozorujete tři následující příznaky, můžete si začít myslet, že se nejspíš stáváte tím, kým máte být.

1. Rozumíte sami sobě

Jste si vědomi, že jdete dopředu. A začíná vám být jasné, co vás nutí jít vpřed. Dokázali jste se vypořádat s omezujícími předsudky, pustili jste se do řešení největších problémů a vytváření lepší verze sebe sama. Stejně jako dřív děláte chyby, ale už víte, jak je využívat k vlastnímu růstu.

Z ničeho, co se vám v životě přihodí, neobviňujete nikoho jiného. Jste si jisti, že odpovědnost za vše, co se děje, je pouze na vás. Víte, že nejste žádná oběť. Máte dost sil k tomu, abyste předurčovali svůj vlastní život. To nicméně neznamená, že vždycky víte, co udělat nebo říci; neznamená to, že jste zcela prosti obav a pochyb. Ale když narazíte na problém, nejprve hledáte jeho příčiny a pak nacházíte správné řešení.

2. Uvědomujete si, že vnitřně víte všechno, co potřebujete

Většina lidí na své cestě k sebezdokonalení věnuje spoustu času četbě duchovní a psychologické literatury. Často se obracíme o radu k těm, kdo byli na světě dříve než my. Čteme knihy a články, navštěvujeme semináře, chodíme do kurzů, využíváme služeb profesionálních koučů.

Dříve nebo později však přijde chvíle, kdy se vám dostane náhlého osvícení a uvědomíte si, co vás brzdí. Je vám dokonale jasné, co se děje a jak to napravit. Stejně jako dřív možná budete vyhledávat některé informace, ale v závěru vám stejně bude jasné, že všechny potřebné znalosti máte už v hlavě. Jenom vy víte, co bude pro vás nejlepší, ať jde o cokoli – o práci, vztahy, o život jako celek.

Samozřejmě ne vždy to bude tak snadné, jak to napsané vypadá. Občas budete mít obavy a budete si připadat ztracení. Přesto dokážete nesejít z cesty, kterou jste si vybrali.

3. Vážíte si sami sebe

Dobře víte, že nejste žádný ideál. A nejen to, dokázali jste bez milosti skoncovat se zoufalými pokusy něčeho podobného ideálnímu stavu dosáhnout. Přesto však znáte svou cenu. Dokážete se hájit a umíte obhájit také svůj názor.

Věnujete dost času sobě a svým potřebám. Pomáháte druhým. Poznáte, kdy je třeba pomoci a kdy je dobré zůstat stát stranou. Dobře víte, že také vaše vlastní přání a potřeby jsou velmi důležité a nesmíte je zanedbávat.

Přišli jste na svět, abyste dosáhli svých vlastních cílů, nikoli jenom proto, abyste jiným pomáhali naplňovat jejich přání a jejich sny. A když se někdo pokouší vámi manipulovat kvůli uspokojení svých zájmů, dokážete jasně stanovit hranice a ukázat dotyčnému, kde jsou jeho meze.


Na závěr

Ve světě plném konfliktních myšlenek, složitých vztahů a nestabilní ekonomiky je velmi obtížné najít čas k poznávání sebe sama a k sebezdokonalování. Často podléháme zájmům jiných lidí a vědomi si jejich potřeb, nedokážeme se od nich odvrátit.

Nejlepším způsobem, jak pomoci okolí, je ujistit se, že žijete svým vlastním životem. Jste-li naplněni energií, životní silou, kreativitou a láskou, budete ostatním i tak pomáhat bez pocitů ublíženosti a bez ohledu na své zájmy.

Pokud jste ve výše uvedeném textu našli své osobní příznaky, můžete se radovat, že se stáváte tím, kým máte být. Shromáždili jste vše, co je potřeba k tomu, abyste šli svou životní cestou. Nedejte se zastavit.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Formulace přání — metoda plnící vaše sny
8 věcí, kterým se lidé obdaření emoční inteligencí vyhýbají