Nejdůležitějších 60 minut vašeho života

60minutes

Je velmi nepříjemné uvědomit si, že si člověk nezvolil správnou cestu. Jít po ní ho stálo spoustu úsilí a ztraceného času. A teď najednou aby začal se vším od začátku. Hledal jinou cestu, jiný způsob, který by mu ušetřil drahocenný čas. Abychom takovou chybu neopakovali, musíme něco podniknout. Jít na to jinak. A my jsme pro vás něco takového našli. Bude vás to stát pouhou hodinku času. Hodinu, která všechno změní.

Nedávno proběhla celosvětová anketní akce mezi dvanácti tisíci zaměstnanci různých oborů. 70 procent dotazovaných si postěžovalo, že se jim nedostává času na vlastní tvůrčí myšlení. Časopis The Times přitom uvedl, že svůj mobil kontrolujeme stodesetkrát za den. To je ovšem průměrný údaj, někdy jde o číslo dva až třikrát vyšší. Najdou se i tací, kdo na mobil mrknou 900x za den. Představte si, že byste na náhrobním kameni měli nápis: „Všechny SMS i maily vyřízeny“. Hloupá představa, ne?

Obyčejných sedm kroků může úplně změnit váš život. Dát mu smysl a cíl. Nezabere vám to víc než hodinu. Jedna hodina času může ovlivnit všechny další hodiny vašeho života.

Krok 1

Vydejte se někam mimo hustě osídlená místa, kde se zbavíte vlivu překotného a nelidského životního tempa současné civilizace. Kde pocítíte uklidňující, přirozený rytmus přírody.

Krok 2

Napište si otázku: „Co bych chtěl stihnout udělat, kdyby mi zbýval pouhý týden života?“. A věnujte deset minut odpovědi.

Krok 3

Napište si další otázku: „Co bych chtěl ještě udělat, kdyby mi zbýval pouze měsíc života?“. Znovu věnujte deset minut na odpověď.

Krok 4

Další otázka k zapsání: „Co bych chtěl udělat, pokud by mi zbýval jenom rok života?“. Dalších deset minut odpovídejte.

Krok 5

A nová otázka: „Co bych dělal, kdyby mi zbývalo pět let života?“ Odpovězte opět během deseti minut.

Krok 6

Následuje otázka: „Co bych dělal, kdyby mi zbývalo prožít jen jeden život?“. Deset minut máte také na tuto odpověď.

Krok 7

Nakonec věnujte deset minut přečtení všech svých odpovědí a zeptejte se sami sebe: „Dokážu si naplánovat jeden týden tak, abych se co nejvíc přiblížil tomu, co jsem zapsal?“

Život je dnes velmi rychlý a také plný možností. Často si myslíme, že všechno děláme správně, a zatím si život děláme jen složitější. V důsledku toho jsme zahlceni množstvím faktorů, které nás odvádějí od plánovaných záměrů, svádějí nás z cesty k cíli. Berou nám čas, nedovolují zastavit se a hlouběji se zamyslet. Zkusme tedy začít novou volbou, zkusme zjistit, co je pro nás skutečně nezbytné. Dokážeme tak dodat svému životu skutečný význam a smysl.

=========
Dřevěné nohy jedné z nejkrásnějších žen na světě
6 způsobů jak získat to, co skutečně chceš
8 málo známých zvyků sebejistých lidí