8 málo známých zvyků sebejistých lidí

8-sebejistych

Sebejistota je velmi často tím jediným, co odlišuje lidi dosahující svých cílů od těch, kteří jich nedosáhnou. Ten, kdo je přesvědčen o tom, že může něčeho dosáhnout – běžet maraton, začít podnikat, pozvat dívku na schůzku (a nebýt odmítnut), získat povýšení, dostat se po těhotenství do starých džínsů nebo najít zajímavé přátele – toho také dosáhne.

Mozek je velmi mocný nástroj. Není dobré podceňovat sílu vlastních myšlenek a slov. Naše myšlenky vytvářejí naše emoce. Emoce tvoří skutky. Skutky tvoří náš život. Sebejistí lidé drží svůj rozum pod kontrolou a připojují k němu „to dokážu“.

Tady je 8 zvyků sebejistých lidí, které můžeš ve svém životě uplatnit i ty:

1. Nedělej věci složitější. Chceš něco? Bezva! Tak si udělej plán, jak toho dosáhneš. Nespouštěj oči z cíle a nedovol jiným ani sobě, aby tě rozptylovali nějakými strachy či pochybami.

2. Soustřeď se na to, co chceš. Sebejistí lidé vidí vždycky budoucnost v pozitivním světle. Čekají jen to dobré a v důsledku ho také dostanou. Očekávání je velmi mocná síla.

3. Chovej se tak, jako bys už uspěl. Slova a činy těch, kdo si věří, jsou v souladu s  jejich cíli a   úspěchy. Inspiruje to a přesvědčuje ty, kteří je obklopují.

4. Vyslechni, ale neřiď se míněním jiných. Lidé tě často začínají varovat nebo ti přímo rozmlouvat tvoje plány a řídí se přitom těmi nejlepšími úmysly. Sebejistý člověk vyslechne jiný názor, ale různost názorů ho nepřiměje ke změně plánu. Je to tvůj život!

5. Věnuj se tomu, co je důležité. Sebejistý člověk se nebojí říci ne, aby si uchoval čas a energii na věci, které jsou pro něj skutečně důležité. V důsledku toho se k němu lidé chovají s velkou úctou.

6. Buď skromný. Sebejistí lidé nikdy nevyprávějí o svých úspěších, nechávají naopak své úspěchy mluvit za sebe. Jednou jsem byla na jednom setkání a dala jsem se tam do řeči s velmi přátelskou, otevřenou ženou, která o sobě řekla, že pracuje v nakladatelské oblasti. Později večer jsem se dozvěděla, že to byla šéfredaktorka jednoho z nejvlivnějších časopisů v New Yorku.

7. Pamatuj, že neúspěchu se někdy nevyhneš a neboj se ho. Pokud se člověk stále jen bojí nezdaru, nedokáže často udělat vůbec nic. Sebejistí lidé si nepřestávají věřit i když je stihne nezdar. Vědí, že když se zavírají jedny dveře, vždycky se otevírají další.

8. Nezastavuj se! Jistotu v sobě samém musíš nabírat. Čím víc budeš pracovat na tom, aby ses choval sebejistě, tím rychleji to pro tebe bude přirozené.

Ti nejúspěšnější a nejšťastnější lidé se nerodí jako ti nejbohatší, nejkrásnější nebo nejtalentovanější. Věří sami v sebe a o to, co chtějí, bojují. Sebejistota je sympatická lidská vlastnost, vždyť my všichni bychom si tajně přáli víc si věřit.

Myšlenky typu „můžu“ a „nemůžu“ vytvářejí dva velmi odlišné emocionální stavy. Náš rozum je poslušný. Povede nás po té cestě, na kterou ho pošleme. Jakou cestu si vybereš ty?

=========

Dopis sobě samému ve věku 16 let
5 způsobů, jak se motivovat během dne
10 důvodů proč se nikdy nevzdávat