Nevyprávějte o svých plánech

nevypravejte

Všimli jste si, že o životě opravdu bohatých lidí je máloco známo? A že i když třeba vlastní letadlo a přepychový palác na Madeiře, chodí docela nenápadně oblečeni? Někdo si možná řekne, že to je z lakoty nebo pod vlivem paranoidních obav z tajných služeb. Důvod ale bývá jinde.

Jeden můj vlivný známý mi tu věc vysvětlil. Skutečný úspěch se nesnese s upovídaností a chlubením, prohlásil. Jeho dcery se prý až kolem své třicítky dozvěděly, že otec má k dispozici osobní letadlo.

Moje babička o tomto druhu sdílnosti říkávala: «Drž jazyk za zuby, závist tě nezhubí». Nikdo by neměl znát váš život, mít přehled o vašich úspěších, o chystaných záměrech, o způsobu jednání, pro který jste se rozhodli, nikdo by neměl nic vědět o vašich neúspěších a nezdarech. Nejste povinni někomu něco vysvětlovat.

A to, co platí pro štěstí a úspěch, platí také pro vaše plány a cíle. Jestliže rozhlašujete své plány, své úmysly, budete je s největší pravděpodobností jen těžko naplňovat. Přestanou totiž být lákavé, vždyť už jste je rozhlásili celému světu a vaši přátelé a známí už nad nimi patřičně zaplesali. Motivace k jejich dosažení se kamsi vytratila… Nehledě na prostou skutečnost, že vás někdo může předběhnout. Nebo doběhnout.

Pamatujte:

1. Nevykládejte o svém štěstí na Facebooku, chcete-li šťastni zůstat.

2. Nepředvádějte své deprese s cílem nápravy čehokoli.

3. Nevyprávějte každému o svých snech a cílech, chcete-li jich dosáhnout.

4. Nepotřebujete schválení svých známých, abyste mohli jít vpřed.

5. Nevystavujte reklamu na vlastní život na Instagramu, aby každý pochopil, že máte svou cenu.

6. Nejste povinni někomu dokazovat a vysvětlovat své úspěchy.

7. Držte jazyk za zuby.

Uvidíte, jak šťastní, nezávislí a klidní budete. A zejména – bude se vám dařit v dosahování předsevzatých cílů.

Juliana Manzato

=========
Raz hore, raz dole – ale nikdy nie sám
Život je šálek čaje