6 způsobů jak získat to, co skutečně chceš

alladin-big

Několik praktických rad, které vás naučí krok za krokem změnit svůj život v ten, o kterém jste vždycky snili!

Sen je nezbytným zdrojem životního cíle, povzbuzuje nás ke zdokonalení a odhalování vlastních možností. Sen skrývá informaci o našich potřebách a přáních. Sen by měl mít každý. Měli bychom si vážit svého snu a každý den se přiblížit k jeho naplnění.

Objevte 6 způsobu dosažení toho, co si přejete, a váš pohled na svět se změní. Začnete věci jinak vidět. Nové vidění vás povede k celkové změně. Zdolání cíle vás přivede ke splnění snu!

1. Vyměňte ohranou desku!

Nastal čas ke změně vlastní subjektivity v realistickou objektivitu. Většina lidí si v podvědomí dokola přehrává své nedostatky. Někdo se vidí objektivně, jiní se spokojují s marnivým sebeklamem. Dokáže  člověk vytvořit svůj objektivní obraz? Zkuste to: zavrhněte všechny dosavadní názory a hodnocení. Podívejte se střízlivým zrakem na své dobré stránky a zapište si je. Potlačte negativní myšlenky, zdůrazněte své klady a vytvořte si vlastní kladný portrét. To je první krok k sestavení takového životního programu, o kterém jste dříve pouze snili.

2. Prověřte pevnost svých cílů!

Máte cíl? Pojďte, prověříme jeho pevnost. Je to docela snadné. Musíte si jen představit, že už jste ho dosáhli. Jaké pocity se vás zmocnily? Získali jste, co jste si přáli – a co budete dělat dál, jste spokojeni s tím, čeho jste dosáhli? Jste-li nadšeni – výborně! Pokud se nadšení nedostavilo, zvolte si jiný cíl. Nezapomeňte, že život se skládá ze zkoušek a omylů, proto změna cíle v pravý čas a správným směrem je dalším krokem k sebezdokonalení, nikoli ústupem. Nebojte se prověřit pevnost svého cíle, vždyť tím nabíráte velké zkušenosti.

3. Uvědomte si, že nevelká délka života je kompenzována jeho šíří.

Nemá cenu omezovat se jen jediným cílem. Vždycky nám někdo vnucuje nějakou volbu, ale to ve skutečnosti jen omezuje naše možnosti. Člověk musí procítit všechnu mnohostrannost života, aby našel právě to, co mu doopravdy přináší uspokojení. Vezměte si Einsteina: hudbu nemiloval o nic méně než fyziku. Nijak mezi nimi nevolil, nalézal se v jednom i druhém.

V Mexiku mají pěkné přísloví: „Život je krátký, ale široký.“ Věřte, že na realizaci všech svých cílů máte času dost. Věnujte se všemu, o čem jste snili, vyzkoušejte své možnosti všude, kde se dá, abyste pochopili, co z toho potřebujete právě vy! A když se vás někdo zeptá: „Co chceš od života?“, odpovězte bez váhání: „Všechno!“.

4. Uvědomte si sílu negativního myšlení.

Jak často jste si stěžovali, fňukali, nadávali a rozčilovali se? Od dětství slyšíme, že to není správné. Ale ve skutečnosti je to dobře! Je jenom třeba dané emoce vyjadřovat správným způsobem. Kolik z nás si musí každý den odříkat něco příjemného, dobrého, překonávat strach a zklamání nejrůznějšího druhu! Sklopit přitom odevzdaně hlavu a říkat „To už je osud…“ – to není správné, není to dokonce ani normální. Naučte se vyjadřovat emoce, které vám naplňují srdce, když vám je zle nebo smutno. Staňte se hercem nebo herečkou a rozpoutejte pořádnou hysterickou scénu, vypusťte svou bolest ven! Zbavíte se negativních myšlenek a bude vám lehčeji. Budete moci jít dál.

5. Buďte sami sebou! Klidně si to můžete dovolit!

Život máme jen jeden, proto ho musíme využít co nejvíc. Rovnou si vezměte tužku a notes a sestavte  seznam toho, co byste v životě chtěli dělat. Zapište doslova všechno. A teď se zamyslete: kdyby vám zbýval jen půlrok života, co byste z toho seznamu vyškrtli? Vznikl nový, jednodušší, kratší seznam? Výborně! Právě do těchhle věcí se pusťte. Samozřejmě, že váš život projde docela zásadními změnami, ale na to se neumírá. Začnete žít zajímavě, tak, jak jste to sami chtěli!

6. Začněte žít dnes!

Sedmnáctiletý chlapec se na univerzitě ve frontě na index setkal se šedovlasým dědou. Mladík nevydržel a zeptal se :

– Promiňte, že se tak drze ptám, ale co tu děláte?
Zapisuju se na univerzitu
, odpověděl starý pán s úsměvem.
– A kolik je vám let? – mladíkův údiv neznal mezí.
– Sedmdesát.
– Ale až skončíte, bude vám čtyřiasedmdesát…
Čtyřiasedmdesátky se dožiju v každém případě, už se vší vážností odpověděl děda..

Tento příběh krásně dokládá, že roky letí a neohlížejí se na naše přání, na naše uskutečněné nebo neuskutečněné cíle. Místo prázdného utloukání času však můžeme dělat milion báječných věcí. Využijte tu chvilku mezi budoucností a dneškem právě teď!

=========
30 sekund, které změní váš život
8 málo známých zvyků sebejistých lidí
10 důvodů proč se nikdy nevzdávat