11. přikázání: žijte spokojeně!

11-zapoved-big

Kdo navštívil hlavní město Belgie, možná někde ten zajímavý nápis viděl. Často ho mají pověšený v místních kavárnách a barech. Je to dost neobvyklý nápis: „11. přikázání: žijte spokojeně.“ Co to má být – mazaný obchodní tah, který má hosty přimět k větší útratě, nebo snad skutečně důležitá připomínka? Natolik důležitá, že je možné ji řadit vedle biblického Desatera?

Než na tuto otázku odpovíme, řekneme vám něco o jednom zajímavém vědeckém faktu.
Němečtí psychologové pracující s dětmi v posledním stádiu rakoviny, kdy stav je už pokládán za beznadějný, uskutečnili neobvyklý experiment: rozhodli se splnit nejtajnější přání malých pacientů a sledovat, jak se splnění snu odrazí na jejich stavu. Vybrali malou skupinku. Co si děti přály?

Čtyřletá vesnická holčička se chtěla svézt tramvají.

Jedenáctiletý chlapec snil o tom, že se posadí na koně a třináctiletá slečna se chtěla stát princeznou: mít kolem sebe sloužící, kteří by jí jako princezně líbali ruku.

Psychologové pronajali tramvaj a dvě hodiny vozili malou dívenku po městě. Ukázali jí různá zajímavá místa, jako občerstvení dostala čaj a zákusky…

Pro chlapce a jeho tátu našli dva koně a otec se synem se projeli podél vody…

Nejsložitější bylo udělat z pacientky princeznu. Nakonec řešení našli: pronajali zámek a vypůjčili si krásné stylové oblečení. Sami se převlékli za dvořany a děvčátko dostalo princeznovské šaty. Malá princezna se prošla komnatami, všichni jí líbali ruce, jak si to přála…

Výsledky následujícího vyšetření byly ohromující: u jednoho dítěte rakovina vymizela, u dalších dvou začala ustupovat či se zastavila.

Tento experiment potvrdil jistotu, kterou znali už dávní lékaři, ale soudobá medicina na ni bůhví proč dost často zapomíná: naše emoce silně a bezprostředně ovlivňují stav našeho zdraví. Kladné emoce a dobré myšlenky mohou nejenom vyvolat radost a pocit štěstí, ale mohou také porazit i tu nejstrašnější nemoc. Proto tedy výrok „žijte spokojeně“ není žádný žert a má své hluboké opodstatnění.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

========
Anděl smrti a hodnoty našeho života
Co to je proboha za rodiče?! (K zamyšlení)
Kolik stojí opravdový zázrak? (dojemný příběh)