10 zapeklitých filmových záhad

Pokud jste už desetkrát zhlédli „Prokletý ostrov“ nebo „Klub rváčů“, pak je tenhle výběr určen právě vám.

Zkouška

Exam

1

Dát v uzavřeném prostoru dohromady několik navzájem si cizích lidí, vystavit je různě extrémním podmínkám, omezit je časově i v prostředcích k dosažení cíle… jednoduchý, avšak geniální recept. Osm kandidátů na prestižní práci. Získat ji může jenom jeden. Každý z nich musí odpovědět na jednu jedinou otázku. Ale jakou?

Nejvyšší nabídka

La migliore offerta

2

Záhadná žena uprosí zkušeného znalce, aby odhadl cenu jejího majetku. Film pokračuje a my nabýváme dojmu, že už už víme, o co v něm jde… ale to se pleteme. Tenhle film patří k těm, kde po skončení vybuchne v hlavě celý roj myšlenek, které nám vydrží ještě několik dnů.

Podfukáři

Now You See Me

3

«Čtyři jezdci jsou veleúspěšní kouzelníci» těšící se neobyčejnému zájmu publika. Zároveň organizují a provádějí neuvěřitelné loupeže. Samozřejmě, že jejich triky v tom hrají velkou roli. Nikoli nadarmo se ve filmu tolikrát opakuje myšlenka o nepozornosti. Čím blíže jsme rozluštění, tím pozornější musíme být.

Who am I – žádný systém není bezpečný

Who Am I

4

Kdo má rád „Klub rváčů“, mohl by si na tomhle filmu smlsnout. Hlavním hrdinou je mladý počítačový génius, který v reálném světě není nikým. Není nic. Jeho život se kardinálně promění teprve když se setká se svým přesným opakem.

V lepší společnosti

All Good Things

5

Záhadné zmizení, tajemství minulosti, pochybné psychické zdraví hlavního hrdiny, intriky a krásný romantický příběh. Tohle vše je smícháno ve filmu, po němž zůstává jistá podivná pachuť. I když vlastně všechny filmy založené na skutečných událostech mají tuto zvláštnost.

Dvojník

The Double

6

Simon je opravdu velmi skromný. V práci si ho nikdo ani nevšimne a dívka jeho snů o něm snad ani neví. Jednoho dne se v podniku objevuje James. Charismatický, sebejistý… a Simonův dokonalý dvojník. Pomalu pro sebe začíná zabírat život toho malého chudáka. Film stojí za to vidět už jenom proto, že je adaptací Dostojevského povídky „Dvojník“. Jak se to povedlo? Posuďte sami.

Uvězněni v čase

Los cronocrímenes

7

Hektor je úplně obyčejný, s životem spokojený člověk. Jednoho večera se však neuvěřitelným zpsůobem ocitá ve stroji času schovaném v lese. Pokud vás už americké filmy unavují, možná tenhle nízkorozpočtový španělský snímek na téma cestování v čase je pro vás tím pravým. Uvidíte zcela nový pohled na časoprostorové paradoxy.

Zmizelá

Gone Girl

8

«Zmizelá» je thriller, jehož základem je konstatování, jak nejednoduché mohou být vztahy mezi mužem a ženou. Hlavnímu hrdinovi se nevysvětlitelným způsobem ztratila žena. Je nucen rozluštit záhadu jejího zmizení a v důsledku toho odhalit svá málo sympatická tajemství.

Kostka

Cube

9

I když tu možná v minulosti už podobný nápad byl, prvním velmi známým „hermetickým thrillerem“ je právě Kostka. Několik lidí se dostává na podivné místo plné nebezpečí a hledají z něj únik. Jeden z těch vzácných případů, kdy za minimální peníze vzniká filmový zázrak, na který vysokorozpočtové filmy často nemají.

Ex Machina

Ex Machina

10

Atmosféra tohoto snímku přetéká záhadami, tajupností a moderními technologiemi. Mladý programátor má týden testovat ženu-robota, vládnoucího umělou inteligencí. V důsledku toho vzniká jakási „přetlačovaná myslí“. Kdo z ní vyjde jako vítěz je hlavní záhadou filmu.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
12 záhadných filmů, nad jejichž obsahem si budete lámat hlavu
Devět filmů, které vás nenechají lhostejnými