Devět filmů, které vás nenechají lhostejnými

Každý den někam spěcháme, někam se ženeme, něco děláme. Často přitom zapomínáme na prosté a přitom pro náš život nesmírně důležité věci. Proto je tak důležité umět se někdy zastavit, vydechnout, rozhlédnout se kolem sebe a pochopit, co skutečně potřebujeme a co je jenom lesklý nátěr.

Podívejte se na přehled filmů, které vás něčím osloví a přimějí k zamyšlení nad tím, co má v životě skutečně význam.

Štěstí na dosah 2006

f1

Svobodný otec Will Smith dělá všechno pro to, aby jeho pětiletý syn byl šťastné dítě. Má zoufalý nedostatek peněz a i když získá místo v brokerské společnosti, musejí se synem nějak přežít půlroční období, kdy místo stážisty zastává bezplatně.

Láska na druhý pokus 2004

f2

Každý den ovlivňuje naše jednání nejen nás, ale také naše blízké. Zdá se, že něco jen tak napravit není snadné. Všechno má svá pravidla. Ale co kdyby se přece jen taková šance objevila? To je otázka pro jednoho z hlavních hrdinů tohoto příběhu. Teprve po ztrátě toho, koho miloval, si uvědomil, o co ve skutečnosti přišel…

Božské děti  1997

f3

Alí a jeho sestřička Zahra jsou děti z chudé íránské rodiny. Cestou ze školy ztratí Alí Zahřiny boty, které nesl z opravy. Je to skutečná tragédie, protože rodina na jiné prostě nemá. Co počít? Děti se rozhodnou rodičům nic neříkat. Alí je si vědom, že musí o svou sestru nějak postarat. Ale jak na to?

Jibeuro (2002)

f4

Typicky „problémové“ dítě musí po nějakou dobu žít daleko ode všech výhod civilizace, v horské vesničce, v péči své němé babičky. Co pro něj asi tak může němá babička udělat? Velmi mnoho!

Je to i můj život 2009

f5

Advokát, který narazil na velmi neobvyklý případ: obrátila se na něj jedenáctiletá dívenka, která chce obžalovat své rodiče. Co může malé dítě přimět k tak neobvyklému činu?

Jako hvězdy na Zemi  2007

f6

Osmiletého Ishana nikdo nechápe, ani jeho rodiče. Až se konečně v chlapcově životě objeví učitel kreslení, který mu porozumí. Rozhodne se změnit nejenom Ishanův život, ale také přístup ostatních k němu.

Čas probuzení  1990

f7

Neuvěřitelný film o tom, jak „probuzením“ života v jiných můžeme sami  o životě zjistit mnoho nového. To se přihodilo doktoru Malcolmu Sawyerovi, který  experimentem vrátil do života jednoho ze svých pacientů. Ten pak doktorovi otevřel oči ve věcech, které mu dosud připadaly všední…

Naboso 2006

f8

Romantický příběh neobyčejného páru. Muž zachránil dívku před sebevraždou. A jednou večer k němu tato dívka přichází v noční košili a bosa, aby se svým zachráncem zůstala navždy.

P.S. Miluji tě (2007)

f9

Přes občasné hádky a spory jsou Holly a Gerry ideální dvojicí. Osud však rozhodl krutě a z Holly je náhle vdova. Život pro ni ztratil jakýkoli smysl. Gerry se však už předem postaral o to, aby jí po svém odchodu pomohl dostat se z depresí.

=========
12 záhadných filmů, nad jejichž obsahem si budete lámat hlavu