Pět vlastností muže, s nímž bych odešla…

7-man-qualities

Spousta z nás dnes začíná navazovat vztah podle seznamu požadavků na partnera. Ideální muž by měl být takový a takový, ideální žena má mít tohle a tamto…

Vím, jakého muže bych chtěla mít po boku. Vím přesně, že to není člověk nijak ideální. Nic mi nedluží, nemá ke mně žádné povinnosti. Je to zkrátka chlap, za kterým bych šla…

1. Jako všichni lidé na světě občas dělá chyby a sám o sobě pochybuje

Něčemu se věnuje, zkouší něco nového, někdy padne na ústa, zvedá se a jde dál. Neřítí se nočním městem oděn v háv neporazitelného superhrdiny ve voze formule 1, nemá na střeše oslnivě zářícího mrakodrapu zaparkován vrtulník, neukrývá v kapse hlaveň pistole jako „správný chlapi“ z trháků nejrůznějšího druhu, ani neohromuje svými svaly všechny dlouhonohé krasavice v širokém okruhu. Je zkrátka jedním ze sedmi miliard lidí, který se každé ráno probouzí, prožívá svůj den a večer opět uléhá k spánku. Stejně jako já. A krev má červenou. Stejnou, jako všichni ostatní lidé na světě.

2. Hodně pracuje

Pracuje sám na sobě i na světě jako celku (protože muži rádi zachraňují svět, jsou tak od přírody nastaveni) a to se mi líbí. Mám co dělat, zatím co on zachraňuje svět. Vždycky jsme v kontaktu, vždycky jdu někde vedle, vždycky jsem v zóně dosažitelnosti. Protože takové je zas moje přírodní nastavení. Být Ženou. Milovat, věřit, nabíjet energií a být vedle, ať se děje cokoli. A také nikdy neprobírat jeho chyby s jinými lidmi. Protože ženská láska nemá nic společného s posuzováním chyb. Je-li to mužský, se kterým bych klidně odešla, pak všechno dělá správně.

3. Někdy člověka zraní slovem nebo nevšímavostí

Pak mlčí a přemýšlí. Potom prosí o odpuštění. Z celého srdce. A já mu odpouštím. Vždycky mu odpouštím. Protože jsem stejná. Taky umím zranit. A taky prosím o odpuštění. Z celého srdce. A on mi odpouští. Protože je stejný. Zkrátka stejný člověk, jako jsou na téhle planetě všichni.

4. Občas je unavený a zalézá do jeskyně

To se těmhle mužům, s nimiž by člověk klidně odešel, stává. Potřebují být o samotě a zapřemýšlet si o životě. Nebo se setkat s kamarády. Nebo si posedět sami v hospodě. A to je dobře. Ať si posedí v té své jeskyni. Odpočine si a určitě se vrátí.

5. O svých citech toho moc nenamluví

Někdy ti dá najevo, že tě miluje a že jsi v jeho životě důležitou osobou. A dál už jenom jedná. Nemluví, prostě jedná. Něco zkrátka dělá. Chodí do práce, podniká, rozvíjí se. Někdy si drží odstup, jindy přijde blíž. Když přijde blíž, pevně tě obejme. Dívá se ti do očí. A ty prostě víš, že tohle je Muž, s nímž bys klidně šla kamkoli… Tečka. Prostě to víš.

Není to jako ve filmu. Žádné ohňostroje, žádná tajemná záře, předpovědi a celodenní vášeň. Blízký člověk, někdo, komu důvěřuješ, někdo, kdo věří tobě. Člověk, se kterým je ti dobře, se kterým je milé být.

Zkrátka mužský, se kterým bys klidně odešla…

A proč si tedy dělám starosti? Ale ne, netrápím se, jestli se vůbec v mém životě objeví. Vlastně si žádné starosti si nedělám, jenom přemýšlím. Říkám si, jestli jsem já ta ženská, kterou by s sebou rád odvedl. Nevím. Ale rozkvétám a hodlám v tom pokračovat.

Dina Richards

=========
12 vlastností ženy, kterou nelze opustit
Skutečná žena se nežene za štěstím!