Nepotřebuju jen lásku, potřebuju nejlepšího přítele

potrebuji-nejlepsiho-pritele

Zní to hezky, že ano? Najít lásku… Člověka, kterého můžeme políbit. Se kterým můžeme trávit večery. Který nás bude držet za ruku při hororu. Který nám znovu otevře celý svět, dá nám své srdce, člověka, s nímž chceme být až do svého posledního dne.

Jenomže hledat ho je hrůza.

Pro současné vztahy platí spousta stereotypů a pravidel. Partner musí být pohledný, chytrý, spolehlivý, romantický a všeobecně takový, o jakém každá dívka někdy snila. Takže to zkrátka musí být ideální člověk. Zamyslete se nad tím. Dokonalost v lásce? Nereálné. Najít partnera bez jediné vady? Nemožné.

Nechci vedle sebe dokonalého člověka. Nechci žádné „zlato“. Potřebuju nejlepšího přítele.

Chci někoho, s kým se budu cítit přirozeně. Chci se probouzet z rozcuchanými vlasy, kruhy pod očima a ve zmačkaném triku, cítit se naprosto v pohodě a netrápit se tím, jak vypadám.

Někoho, s kým se budu smát. S kým si budeme až do rána vyprávět o svých snech. S kým se budu moci vydat na cesty a zažívat všemožné příhody. Pít s ním víno, společně chystat snídani a cítit, že o tomhle člověku vím úplně všechno, každou maličkost. A on ví totéž o mě.

Chci někoho, s kým budu moci zcela upřímně a otevřeně mluvit o minulých zklamáních a budoucích plánech. Někoho, komu můžu důvěřovat. Někoho, kdo mě vždycky podrží a stejně tak já jeho. Někoho, s kým můžu v tichu a samotě mlčet a radovat se z toho, že je.

Chci nejlepšího přítele. Ze kterého si můžu utahovat, jít s ním na pivo, koukat na seriál. Kdo mi bude skládat kouzelné komplimenty, když mi to bude slušet a řekne mi otevřeně, že v těchhle nemožných džínsách mám fakt ránu.

Chci někoho, kdo vycítí mé vnitřní pocity a nálady. S kým půjdem do resturace probrat důležité věci. Kdo by nestrhával veškerou zodpovědnost za nás dva na sebe a nedokazoval mi, že ten hlavní je on.

Chci někoho, kdo mě rozesměje, přivede k šílenství a rozzlobí, ale pořád bude můj nejlepší přítel. Chci do něj být po uši zamilovaná.

Myslím, že často se mýlíme, když hledáme jakýsi vzor dokonalosti. Myslím, že najít lásku znamená najít nejlepšího přítele. Takového, se kterým nám bude dobře v každém slova smyslu, nejen v tom romantickém.

Chci nejlepšího přítele, kterého budu zajisté velmi milovat, ale daleko důležitější je, že ho budu doopravdy znát. A on bude znát mě. Všechny mé nedostatky, podivnosti a rozmary. A i s nimi mě bude zbožňovat.

Marisa Donelly

=========
Láska jen čeká na to, až ji pustí ven…
Každý by rád měl přítele, avšak ne každý jím chce být