Láska jen čeká na to, až ji pustí ven…

laska-ceka

– Proč jsou lidé tak hloupí?

– Nejsou hloupí. Chovají se tak ze strachu.

– Ze strachu před čím?

– Bojí se všeho. Že je nebude nikdo milovat, že je bude milovat příliš, bojí se umírat i žít, bojí se nedostatku jídla, bojí se, že jim někdo ublíží nebo je okrade. Bojí se i toho, co nemají, cizí převahy, samoty i společnosti jiných lidí, děsí se posměchu a nepřijetí, bojí se nezdarů a někdy také úspěchu. Lidé se bojí těch, kdo se nebojí a ze všeho nejvíc se bojí jeden druhého.

–A dál?

– Strach může člověka přimět k činům, ve kterých není vůbec žádná Láska. Dokáže člověka úplně zbavit rozumu. Kapku po kapce vytlačuje strach z lidského života Lásku a ponechává jen zlobu, která se pak mění v nenávist. To všechno vede k nedostatku LÁSKY, napájející Vesmír a vše, co je v něm obsaženo. Kde není Láska, vzkvétá chaos, nenávist, zloba a strach. V prostoru naplněném Láskou se setkáte s pokojem, radostí, spokojeností, důvěrou a hojností.

– A kde tedy je všechna ta Láska a proč se lidé neumějí společně radovat?

– Umějí to, ale bojí se. A navíc nevěří, že když budou žít v radosti, přežijí. Jsou přesvědčeni, že práce musí být těžká a naplněná soupeřením. No a pokud jde o Lásku, ta je uvnitř každého člověka a čeká, až ji pustí ven…

Klaus J. Joehle – The Messenger

=========
7 kouzelných slov do nového života
Pohybujte se ve vlastním rytmu