Neklesejte na mysli

neklesejte

Před mnoha a mnoha lety se Ďábel rozhodl pochlubit a vystavit všem na odiv veškeré nástroje svého řemesla. Pečlivě je vyskládal ve skleněné vitríně a označil je štítky, aby každý věděl, co to je, a kolik to stojí.

Co to jen bylo za sbírku! Byla tu blýskavá Šavle závisti, Kladivo hněvu i Past chamtivosti. V přihrádkách byly s láskou rozloženy veškeré nástroje Strachu, Pýchy a Nenávisti. Všechny ty instrumenty byly uloženy na krásných poduškách a vyvolávaly nadšení každého návštěvníka Pekla.

Úplně vzadu, zastrčený na poličce, ležel malý, nevzhledný a dosti opotřebovaný klínek. Byl na něm štítek „Skleslost mysli“. Údiv budilo, že jeho cena byla vyšší než všech ostatních nástrojů dohromady.

Na dotaz proč si Ďábel tak vysoce cení právě tohoto předmětu, Ďábel odpověděl:

— Je to jediný nástroj z celého arsenálu, na který se mohu spolehnout vždycky, když všechny ostatní selžou. – Něžně pohladil malý klínek. – Když se mi podaří dostat ho člověku do hlavy, otevře spolehlivě přístup všem ostatním mým nástrojům…

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Všechno začíná v naší hlavě
Slečna „Spojtemiprosím“. Dojemný příběh.
Hřebíky hněvu – příběh k zamyšlení