Nejlepší pomstou je láska k sobě samému

Nejlepší způsob jak se pomstít je naučit se být šťastní, i když momentálně se nám zdá, že život je proti nám.

Nejlepší pomstou je práce na sobě samém. Zapomeňte na své přání pořádně si to s tím druhým vyřídit. Zapomeňte na přesvědčení, že si rozhodně musí projít tím, čím jste si prošli a co jste zakoušeli vy. Zapomeňte na své umíněné rozhodnutí, že musí naprosto nezbytně krvavě litovat dne, kdy vám způsobil takovou bolest. Nechte karmu, aby se o tohle všechno postarala sama. Ujišťuji vás, že karma zná svou práci dokonale. A vy se místo všech pomstychtivých plánů soustřeďte na to, jak se stát co nejlepší verzí sebe sama.

Naučte se odpouštět i lidem, kteří nelitují svých nepěkných činů. Naučte se zaměřovat své emoce pozitivnějším a efektivnějším směrem. Místo vymýšlení pomstychtivých plánů byste se například mohli věnovat cvičení, nějaké pro vás přitažlivé a zábavné fyzické aktivitě nebo vyzkoušet něco úplně nového, co by odvedlo vaše myšlenky a orientovalo vás k sobě samým a svým novým dovednostem.

Tou vůbec nejlepší pomstou je přestat se starat o to, co si myslí jiní lidé. Nedovolte, aby na vás jejich jednání nějak působilo, zbavte se zlozvyku pokoušet se dívat na sebe sama cizíma očima, přestaňte se snažit udělat na jiné lidi dojem. Pochopte už konečně, že oni nejsou ničím lepší nežli vy, ať před vámi sebevíc vynášejí jakési svoje – často zcela iluzorní – přednosti.

Jste zcela unikátní osobností čistě už prostým faktem své existence na Zemi. Pochopení této skutečnosti je zcela dostačující jak pro vás, tak pro ty, kdo vás mají rádi. Nejhlubší smysl má v životě práce na jednom jediném projektu – na sobě samém. Jste jediným kvalifikovaným odborníkem, který si s tímto úkolem dokáže poradit. Jste klenotem vlastní tvorby.

Jistěže se vaše tvůrčí umění nemusí zamlouvat úplně každému a také ne každý ho dokáže náležitě ocenit. Pro vás to však nemá absolutně žádnou důležitost. Nemůže vám to rozhodně bránit v dokončení či dalším zdokonalování díla svých vlastních rukou.

Tou nejlepší pomstou je naučit se nechat jít a nezdržovat. Když nějakého člověka, situaci nebo věc necháte jít, dokážete se cítit skutečně svobodně. A zároveň dokážete sami sobě víru ve Vesmír.

Často když se cítíme nejistě, chytáme se ze všech sil věcí, které nás dělají nešťastnými, anebo lidí, kteří nás nemilují, ani si nás neváží.

Naučit se nechat jít znamená naučit se mít rádi sami sebe ve zdravém významu tohoto pojmu. Člověk, který dosáhl této úrovně vědomého bytí, se nebojí nechat jít a sám skočit do neznáma. Neví sice, co bude dál, ale ani v nejmenším ho to neleká. Cítí, že Vesmír ho pozoruje a toto vědomí mu dává jistotu, že dokáže začít všechno znovu od začátku anebo najít někoho lepšího.

Učí se být silný, být statečný a ničeho se nebát. Je si jistý, že si dokáže poradit s čímkoli, co ho na další cestě potká. A vy se musíte stát právě takovým člověkem.

Nejlepší pomstou je zamilovat si sami sebe takové, jací jste právě teď – ještě před tím, než se stanete těmi, kterými se stát chcete. Zamilujte si své nedokonalé já. Nebojte se učit ze svých vlastních chyb.

Pochopte, že vaše minulá negativní zkušenost vás žádným způsobem nedeterminuje takové, jací doopravdy jste. Zamilujte si svou minulost se všemi jejími pády i vzlety.

Uvědomte si, že také lidé, kteří si vás konec konců nedokázali zamilovat, vedou své vlastní bitvy a ztrácejí se na svých vlastních cestách. Přestaňte se už nesnášet za to, že nežijete životem, kterým žít chcete.

Uvěřte ve svoji přítomnost, uvěřte v sebe sama a soustřeďte se na to, abyste svůj život udělali ještě lepším.

Nejlepší způsob jak se pomstít je naučit se být šťastní, i když momentálně se nám zdá, že život je proti nám.

Rania Naim

=========
Každý člověk má svůj talent: 8 typů inteligence
Test s lavičkou: kdo může za všechny vaše trable?