7 rad Šri Šri Šankara

Šri Šri Ravi Šankar – je zakladatelem nadace «Art of Living», působící ve 152 zemích. Sídlo nadace je v indickém Bangalore. Oficiálním programem této organizace je boj proti stresu a šíření míru. Shankar patřil podle časopisu Forbes India v roce 2009 mezi sedm nejvlivnějších osobností Indie.

1. Není třeba nikam spěchat. Ale je třeba být tam, kde je člověku dobře. Pokud cítíš, že nejsi tam, kde máš být, vstaň a jdi tam, kam tě volá vnitřní hlas. Pamatuj, že abys nalezl, nemusíš nutně někam chodit. Je mezi tím velmi úzká hranice, klíč je v setrvalé přítomnosti.

2. Nesnaž se řídit lidi nebo události. Neplánuj, nečekej, nepřej si, oslab své chtění. Nauč se dodržet pauzu, v níž se neděje nic. Dovol lidem, aby k tobě sami přicházeli a událostem, aby se samy děly. Nedějí se jen tak.

3. Dopřej si svobodu být sám sebou a jiným dopřej, aby byli jiní. Pamatuj, že každý má svou cestu a své poučení. Pokud se vaše cesty zkříží, je to dobře, jestliže se však rozejdou, je to také dobré, protože všechno je vždycky k dobrému.

4. Nechtěj mít všechno najednou. I když se zdá, že nemáš nic, vždycky se něco najde a čeho se nedostává, to ti podá dávající ruka přítele, bratra, sestry, kolemjdoucího, který tudy neprochází náhodou. Buď umírněný ve všem.1

5. Vítej s úsměvem a s láskou všechno a všechny. Nikdy se však neluč, protože nic není nikdy ukončeno. Říkej: „Děkuji a zase příště“.

6. Buď otevřen lidem, Vesmíru, Bohu, říkej tomu, jak chceš. Věř, že v tvém životě se všechno utváří pro tebe co nejlépe. A i když se zdá, že dál není kam jít, přesto je kam jít… Nikdy nevíš, kde nalezneš a kde ztratíš.

7. Aby si člověk mohl obléci novou košili, musí svléci tu starou.

=========
7 způsobů jak přestat být nešťastný
Psychický propad: co dělat, když se změny zaseknou hned na startu