Nechte život plout po proudu

nechte-zivot-plout

Zkuste si alespoň jeden den všímat, jak se váš vlastní rozum pokouší veslovat proti proudu. Něco vám je nabízeno, ale vy odmítáte. Někdo vám chce něco sdělit, ale vy neposloucháte. Někdo říká svůj názor, a vy máte námitky. Někdo něco dělá podle svého, ale vy ho přivádíte na pravou cestu. Nabízejí vám řešení, ale vy se mu protivíte. Čekáte jedno, ale dostáváte druhé a jste nespokojeni. Někdo vám překáží, a vás to rozzuří. Všechno jde napříč vašim záměrům, a vy jdete hlavou proti zdi, abyste věci vrátili na správná místa.

Změňte taktiku. Přesuňte centrum zátěže z kontroly na pozorování. Přestaňte plácat rukama do vody. Nebraňte vlastnímu životu plout s proudem. Uvidíte, jak se vám uleví.

Lidský rozum pracuje jako počítač, snaží se odhadnout všechny tahy předem a vytvořit vlastní plán jednání. Rozum jen zřídka nachází optimální řešení, neboť úkoly obsahují příliš mnoho neznámých a navíc se situace v průběhu akce mění. Přesto však úporně trvá na svém scénáři, jinak řečeno, vesluje proti proudu. V důsledku toho je zbytečně vydáno veliké množství energie a množství problémů a překážek vzrůstá. Rozum se nesnaží řídit svůj vlastní pohyb v proudu, snaží se řídit sám proud. To je jeden z hlavních problémů a překážek. Snažte se víc pozorovat a méně kontrolovat. Nespěchejte s odmítáním, námitkami, spory, dokazováním, vměšováním, řízením a kritikou. Dejte šanci situaci bez svojí aktivní účasti nebo odporu. Když se kontroly zřeknete, získáte nad situací kontrolu daleko větší, než jste měli předtím.

Vadim Zeland

=========
Ty sám jsi jediným řešením všech problémů svého života
Klíče k analýze životní situace