Nebojte se odmítnutí

odmitnuti-big

Ráda se seznamuji s lidmi, jenom mám občas strach, že mě někdo odmítne…

Sblížit se s někým není vždycky prosté. Nejdřív člověk musí pochopit, že když ho někdo odmítá, neodhání ve skutečnosti jeho; prostě chce sdělit, že on sám není ten, kdo se k němu hodí. Možná se mu člověk dokonce líbí, ale jejich energie spolu z nějakého důvodu neladí.

Takže nepřijetí ve skutečnosti není osobní, jako ostatně i přijetí – ve své podstatě jde o energetický jev. Jestliže se do člověka někdo zamiluje a beze zbytku ho přijímá, neznamená to, že přijímá jeho osobu jako takovou a dotyčný že přijímá jej. Znamená to pouze, že na hlubší úrovni se setkávají dvě energie a ona dvojice jsou její prostředníci.

Energie si někdy vzájemně nevyhovují, s tím se nedá nic dělat, nejde je donutit, aby spolu ladily. Sice nás od dětství učili, že když nás někdo nepřijímá, je to záležitost osobní, ve skutečnosti však jde pouze o energetické projevy.

Takže z nepřijetí nemějte žádný strach. Jak by se člověk jinak mohl pokoušet s někým sblížit? Zkoušejte to, stojí to i za to riziko, že vás někdo nepřijme. Je jenom dobře, když nám někdo řekne, že se s námi zkrátka nemůže víc sblížit, protože kdyby to udělal a přitom hluboko v srdci neměl pocit skutečné blízkosti, mohlo by to pro něj být nebezpečné. Dříve nebo později bychom se začali hádat a jeden druhého vyvádět z míry.

Proto jestliže se s někým nechcete sblížit, musíte s ním o tom promluvit, ale nepůsobit mu bolest. Buďte vždycky upřímní i sami k sobě; jsou lidé, kteří nedokážou říci „ne“, a dokonale tak rozvrátí vlastní život. Postupně naprosto zapomenou, jak vlastně zjistit, kdo jim vyhovuje a kdo ne.

Osho

=========
Neuzavřené cykly: kudy uniká energie
Upíři našich životů. Je čas se jich zbavit.