Naučte se domlouvat s vlastním podvědomím

naucte-se-domlouvat

Když naše hlubinné nastavení, naše podvědomí, pracuje automaticky, přitahuje nám do života události, okolnosti i lidi bez našeho souhlasu. Bez naší účasti nám tak ovlivňuje osud. Zdá se tedy, že by to chtělo naučit se s podvědomím nějak „domluvit“. To by jistě bylo bezvadné, má to však jedno „ale“.

Je tu pár problémů…

Problém číslo 1: Občas ani nevíme, jak jsme vlastně nastaveni. Pro názornost uveďme abstraktní příklad. Mladý muž má velký ostych před dívkami, bojí se seznamovat. I když se s nějakou náhodně seznámí, chová se tak, že dívka z jeho života rychle zmizí. Nicméně stále ujišťuje, že už mu to brzy určitě s nějakou vyjde.

Ale nevychází mu nic, dělá stále stejnou chybu. Je sice velmi vytrvalý, nicméně ani ho nenapadne podívat se sám na sebe, na své myšlení, na své VYZAŘOVÁNÍ. Natož pak změnit se, a vyřešit tak problém snadno a hravě.

Problém číslo 2: Víme, že v sobě máme jistá negativní nastavení, ale snažíme se je ignorovat a předstírat, že nic takového neexistuje. Pokračujme pro názornost v našem příkladu. Dejme tomu, že jsme mladého muže nějakou dobu pozorovali a shledali v jeho chování některá negativní nastavení, která mu znemožňují „najít tu svou“. Přicházíme za ním a otevřeně mu říkáme, že tohle a tohle jsou ty věci, které mu všechno kazí. S největší pravděpodobností náš hrdina zaujme obrannou pozici, řekne, cokoli ho napadne, ale neuzná, že za nezdary si může sám.

Pokud někdo nemá dost peněz, jsou jeho negativní nastavení (vyzařování) spojena s penězi. Má-li problémy se zdravím, jeho negativní nastavení (vyzařování) budou spojena se zdravím atd. Nezbývá, než naučit se je rozpoznat a zbavit se jich.

Abychom dosáhli výsledků, budeme potřebovat několik věcí: NOVÉ ZNALOSTI, MOTIVACI k jejich uplatnění (pokud možno stálou), KONTROLU, abychom výsledky dokázali upevnit, a dosáhli tak nezvratného vítězství nad vlastním podvědomím, a také POZITIVNÍ OKOLÍ.

NOVÉ ZNALOSTI

Existuje velké množství autorů a velké množství metod, které navrhují k dosažení vzájemné souhry s podvědomím typu „Člověk a jeho nové přání být šťastný“, „Podvědomí vždycky volí to staré a prověřené“ atp. Musíme si umět vybrat. Naučit se knihy nejen číst, ale učinit z nich nástroj ke změně vlastního života. A to je zcela dosažitelné.

MOTIVACE

Svět už je tak zařízen, že všechno se v něm děje v cyklech. Den střídá noc, zima léto, po nějakém obrovském pracovním trháku může najednou nastat stagnace a dokonce určitý pokles výkonu. Věc zcela normální, které je třeba porozumět. To nejdůležitější je, abychom i v období poklesu (a zdaleka se to netýká jen práce s podvědomím, platí to ve všech životních oblastech) chápali, co se děje a neustávali v aktivitě. Zkoušeli to stále znovu. Možná člověk potřebuje určitou pauzu, aby se jeho organismus znovu dostal do rovnováhy a nabral sílu k dalšímu „skoku“. Hlavní však je nevzdávat se. Výsledek na sebe nenechá čekat.

KONTROLA

Potřebujete pomocníka, kterého ani nenapadne se smát vašemu vážnému úsilí změnit svůj život. Pomůže vám systemizovat práci a „nevrhat se z okna“ při prvních potížích. Nemá vás litovat, má být jako dobrý sportovní trenér: chápat, podporovat, dodávat ducha. Dobré je, když je to člověk, který sám podobnou zkušenost práce s vlastním podvědomím prodělal.

POZITIVNÍ OKOLÍ

Když dosáhnete změny svého nastavení, změní se vaše chování. Na základě jeho změny můžete zcela oprávněně počítat s lepšími výsledky ve všech oblastech svého života. A tady se může objevit problém – vaše okolí, všichni příbuzní a známí nebo kolegové v práci svá nastavení nijak neměnili, jsou stejní, budou se chovat a jednat postaru. Pozitivní výsledek práce na vlastních nastaveních by se tak mohl „rozředit“ v důsledku přetrvávajích kontaktů s původním okolím.

Jak tenhle problém rozlousknout? Snažte se aktivně a vědomě podílet na utváření okruhu lidí, s nimiž se stýkáte, vyhledávejte takové, kteří vás potáhnou dál a výš a vyhýbejte se těm, kteří by vás mohli ovlivnit negativně.

Vše, co tu bylo řečeno, má pro vás nějakou cenu pouze tehdy, když skutečně a naplno pochopíte, že život se starými úhly pohledu a starými návyky je přes veškeré jeho pohodlí v naší době NEBEZPEČNÝ. Podvědomí, řízené sdělovacími prostředky i vaše navyklé prostředí pomalu, ale jistě vykonávají své: přizpůsobují váš život sobě .


Změny jsou obtížné, ale jsou možné. Teď už máte znalosti, které pro začátek naprosto stačí. Seberte odvahu udělat první krok k vlastnímu štěstí. Pamatujte:

1. Nové znalosti

2. Motivace

3. Kontrola

4. Pozitivní okolí

Čtyři jednoduché, ale efektivní body k vypracování nových hlubinných nastavení podvědomí, k vytvoření nových pohledů a nových návyků. Do svého života přitáhnete JINÉ okolnosti, JINÉ lidi a konec konců – JINÝ bude život sám. Pokud ovládnete toto nijak složité umění, můžete ho předat i svým dětem.

Čekat, až všechno kolem vás bude konečně dobré a vy se budete moci cítit šťastní, je k ničemu. BUĎTE ŠŤASTNÍ (nejdřív v teorii a potom i v praxi) a všechno kolem vás pak bude opravdu dobré. Lidské štěstí je ze čtyřiceti procent závislé na lidských zvycích.

Máte-li za to, že Vesmír sedí a vymýšlí pro vás problémy a nemoci, trpíte velikášstvím. Vesmír pouze realizuje vaše objednávky, které mu „vysíláte“ v podobě svých hlubinných nastavení, svých přesvědčení.

Natálie Bobrová

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Jak nám podvědomí brání dosahovat vytyčených cílů
Test, který vám ukáže, co skrývá vaše podvědomí