Když se nebudete rozmazlovat sama, neudělá to nikdo!

rozmazlovat-se

Rozmazlovat se… je to dobře, nebo špatně? Proč to žena potřebuje a jak to má správně dělat?

Všechny bychom si přály, aby nás rozmazlovali muži, aby nás rozmazloval život. Nakolik sama sobě dovolíte se rozmazlovat, natolik vás budou rozmazlovat i jiní.

Už z dětství známe jen jeden význam těch slov. Rozmazlovat v něm znamená něco jako přitakávat každému rozmaru a přání. Rodiče věděli, že to dělat nemohou. Chtěli, abychom vyrostli v zodpovědné a pracovité lidi, ne v rozmazlené slečinky.

Slovo rozmazlovat má však ještě další významy:

– věnovat sám sobě zvláštní péči a lásku

– přinášet někomu potěšení a radost

– dělat něco příjemného

Bylo prokázáno, že tvrdá disciplina a silný tlak rodičů hrozí zejména u dívek těžkými psychickými traumaty, vznikem stavů neklidu a ničím neopodstatněného strachu. U dívek v dětství hýčkaných a vychovávaných s měkčím přístupem se něco podobného prakticky nevyskytuje.

Proto se budeme učit se rozmazlovat!

Jak umění rozmazlovat se změní váš život?

– Zvýší vaši citlivost a vnímavost, naučíte se vnímat sama sebe a své pocity;

– posílí vaši ženskou energii;

– uvědomíte si svou cenu;

– budete lehčeji přijímat dary od mužů i od života;

– zlepší vám náladu a spokojenost se životem;

– dodá vám sílu;

– prohloubí vaši lásku k sobě i ke světu.

A co je hlavní, naučíte se nejenom si něco přát, ale také to přijmout. Protože něco si přát a dovolit si to mít, to jsou dvě různé věci. Tuhle poslední větu si přečtěte ještě jednou.

A teď otázka: Když vás někdo vyzve, abyste se trochu rozmazlovala, co si pod tím představíte? Ženy, které nejsou na rozmazlování zvyklé, obvykle napadne kosmetička, lázně, masáž, případně nakupování. Jenomže rozmazlovat se nemůžeme navyklými způsoby. Musíme si dovolit to, co chceme my samy, ne to, co dělají jiné!

Samy sobě často vytyčujeme nesmyslně tvrdé hranice: tohle nejde, tamto se nesmí. Hrozně moc povinností a práce a jen malinko potěšení a péče o sebe. Někomu by možná docela stačilo přestat dojídat jídlo po dětech a dovolit si svou vlastní porci, kterou nota bene by ještě ani nemusel dojíst! Pro mnohé z nás je opravdu těžké samy sobě některé věci dovolit. Bylo by tedy dobré pro začátek takové věci najít.

Najděte to, co váš život rozzáří, přinese do něj radost a štěstí – a povolte to samy sobě!

Jak se trochu rozmazlovat?

Kupte si kytici krásných květů, ozdobte si s ní byt, vdechujte její vůni a usmívejte se.

Kupte nějaký dárek svému tělu, něco, co už jste si dávno přála, ale bála jste si to dovolit: vonný olej, luxusní štětec k nanášení pudru atd…

Nebo věnujte čas na pečlivou peelingovou masku, připravte si všechno k ruce, ať si dopřejete chvíli ležení s maskou na obličeji, její citlivé odstranění, výživný zábal… vše, co je třeba pro dokonalou péči a potěšení, které vám to přinese.

Jste-li unavená a uhoněná, rozmazlujte se nicneděláním. Dovolte si nedělat NIC. Obvykle žijeme přesně opačně. Jakmile vznikne nějaká volná chvíle, jakmile se objeví deset minut bez konkrétní náplně, určitě je něčím zaplníme. Zkuste se zastavit. Objednejte hotové jídlo domů, nebo jděte někam na večeři, nevařte, neumývejte nádobí, zkrátka – pohovte si.

Udělejte něco, co jste chtěla už dávno, ale odkládala jste to pro nedostatek času. Jděte do divadla, na výstavu, jděte se projít nebo do sauny, pusťte se do šití nebo kreslení, přečtěte si nějakou zamilovanou klasiku nebo si pusťte film. Rozmazlujte se.

Dopřávejte si malé radosti. Zaplňte si jimi život. Přibude vám dobrých emocí, dobré nálady a potěšení.

Zasloužíte si pěkný život. Nejen obyčejný, levný a šedivý. Ale kvalitní, zdravý a hezký. A někdy zcela nepraktický a neefektivní. Najděte si něco, co ukáže váš pozorný a starostlivý vztah k sobě samé.

Rozmazlovat se musíme nikoli prostřednictvím hlavy, ale těla a také od srdce. Naslouchejte sama sobě a svým pocitům. Co potřebujete? Co byste si přála?

Jděte svou cestou, ne nějakou vyšlapanou.

Narazit můžete také na takovéhle rady: rozmazlete se tabulkou čokolády, kouskem dortu, dejte si dobrou kávu… Moje rady jsou jiné. Rozmazlujte se čistou vodou, čerstvou zeleninou místo hranolků a ovocnou šťávou. Rozmazlovat sama sebe neznamená dopřávat si, co mi škodí, ale naplnit svůj život radostí, zdravím a krásou.

Býváte-li málokdy sama, pak jednoznačně potřebujete chvíle, kdy sama budete, chvíle „jen pro sebe“.

Máte doma místo jenom pro sebe? I když třeba žijete s rodiči nebo máte pokoj v podnájmu, musíte si zařídit nějaký svůj privátní koutek. Může to být křeslo s měkkými polštářky a lampa s pěkným stínítkem, kde si můžete číst nebo snít.

Pokud doma nosíte tepláky a tlusté ponožky, zkuste si pro změnu koupit domácí šaty nebo nové, romantické pyžamo. Nejen pohodlné, ale také krásné. I doma byste se měla cítit nejmíň jako královna.

Učte se ovlivňovat svou náladu změnami v interiéru, vůněmi, hudbou. Rozmazlujte se!


Dovolte si, co jste si dosud zakazovala.

A určitě zaznamenáte vnitřní odpor, který musíte překonávat, když si něco chcete dovolit. Často si věci kupujeme ne podle finančních možností, ale čistě ze zvyku. Zvykly jsme si chovat se k sobě přísně. Nakupujeme zdrženlivě a šetrně. Nedej bůh, abychom se rozmazlily! Zdá se nám, že to, po čem toužíme, si nezasloužíme.

Jste-li takhle praktická, určitě si kupte řezané květiny. Často totiž ženy samy zakazují mužům kupovat jim květiny, protože jsou drahé a vydrží jen krátce. Praktickým ženám nikdo kytky nedává, leda snad omylem nebo velmi vzácně. Svět velice citlivě vnímá náš vlastní vztah k sobě samým.

Jen když se žena rozmazluje, když zná svá přání a potřeby a umí jim vyhovět, bude vždycky žádoucí, přitažlivá a ženská.

Učte se dávat sama sobě, abyste uměla s lehkostí přijímat také od jiných.

T.Dzuce

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
5 důkazů, že před vámi stojí člověk z vašeho minulého života
Jak v životě působí zákon přitažlivosti lidí a událostí