Citáty pro ty, kterým došly síly

citaty-dosli-sily

Přečtěte si je, až bude venku zamračeno a bude vám těžko na duši. Oscar Wilde, Winston Churchill, Deepak Chopra a jiní moudří lidé připomínají, že vždycky všechno záleží na nás.

Často nemáme dost odvahy. Velmi často nemáme dost času. Všední drobnosti a rutina nás zasypávají jako písek a někdy pod jejich tíhou nedokážeme narovnat záda a zvednout hlavu. Někdy máme pocit, že nemáme právo podniknout něco velkého, nevěříme sami sobě a bojíme se nezdaru. Přitom se zdá, že aby se člověk znovu zvedl a šel dál, stačí docela málo. Jenomže někdy už právě ono „docela málo“ nemáme z čeho vykřesat… a přesto: někdy stačí pár moudrých slov, abychom pochopili, že jít dál dokážeme.

***

«Úspěchu se dosahuje postupem od jednoho neúspěchu k druhému, aniž byste ztratili nadšení».

«Nikdy neustupujte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, v maličkostech ani velkých věcech, o kus ani o kousek, ledaže byste ustoupili cti a dobrému mravu. Nikdy neustupujte před nátlakem, nikdy se nepoddejte zdánlivě zdrcující převaze nepřítele».

Winston Churchill

***

«Hlídejte si slova. Slova, která používáme, vytvářejí realitu, v níž žijeme».

Michael Hyatt

***

«Nesmíte připustit, aby to, co se vám jedenkrát přihodilo, se stalo drahocennou rodinnou relikvií, kterou jen občas ukážete lidem a pak ji zase opatrně v sametovém pouzdře vložíte do náprsní kapsy, kde je uschována v blízkosti vašeho srdce».

Augusten Burroughs

***

«Lidé jsou jako velká okna. Ve slunečních paprscích září, ale když se snese tma, je jejich krásu vidět pouze je-li světlo i tam uvnitř».

Elisabeth Kübler-Rossová

***

«Pokud se domníváte, že jste příliš nepatrní, než abyste mohli něco změnit, zkuste strávit noc s moskytem».

Dalajláma

***

«Buď sami sebe děláme nešťastnými, nebo silnými. Úsilí k tomu potřebné je stejné».

Carlos Castaneda

***

«Myslím, že odměnou za konformismus je to, že nás všichni mají rádi – kromě nás samých».

Rita Mae Brown

***

«Dokud se neztratíme, sami sebe hledat nepůjdeme».

Henry David Thoreau

***

«Být sám sebou ve světě, který z vás neustále chce udělat něco jiného, je ten největší úspěch».

Ralph Waldo Emerson

***

«Buď sám sebou – všechny ostatní role už jsou obsazené».

Oscar Wilde

***

«V časech, kdy dují větry přeměn, stavějí jedni kamenné zdi a druzí větrné mlýny».

Čínské přísloví

***

«Všem velikým změnám předcházel chaos».

«Pokaždé, když se vám zachce reagovat postaru, ptejte se sami sebe, zda chcete být vězněm minulosti nebo pionýrem budoucnosti».

Deepak Chopra

***

«Přijmout největší a nejdůležitější rozhodnutí v životě mi pomohlo vědomí blízké smrti. Protože všechno, všechna očekávání, veškerá hrdost, všechen strach z omylu nebo nezdaru, to všechno mizí před tváří smrti. Zůstává jen to, co je skutečně důležité. Pamatovat na smrt je ten nejlepší způsob ze všech, které znám, aby se člověk vyhnul pasti a nemyslel si, že má co ztratit. Je nahý a bezbranný. Nemá žádný důvod nejít za svým srdcem».

Steve Jobs

***

«Jeskyně, do které se bojíte vejít, skrývá poklad, který hledáte».

Joseph Campbell

***

«Nejvíce ze všeho se nebojíme toho, že nejsme takoví, jako všichni, nebo že jsme horší než ostatní. Největší strach máme z toho, že jsme větší, že jsme silnější. Naše světlo, nikoli naše tma nás lekají ze všeho nejvíc. Klademe si otázku: kdo jsem, abych si mohl dovolit být talentovaný, podivuhodný a krásný? Jenomže: kdo jsme, abychom si to dovolit nemohli?

Není nic božského na tom smrsknout se do takového rozměru, aby se jiní lidé vedle vás cítili dobře. Každý máme zářit v celé své velikosti, jako děti. Když si to dovolíme, pocítí také lidé vedle nás, že si to mohou dovolit. Když se zbavíme svého strachu, naše přítomnost ho automaticky zbavuje i jiné».

Marianne Williamson

***

«Největšími lháři na světě jsou nejčastěji naše vlastní obavy».

Rudyard Kipling

***

«Můžete vyčkávat, až se všechno usadí na svá místa. Až vyrostou děti, až to bude v práci klidnější, až se zvedne ekonomika, až bude pěkné počasí, až vás přestanou bolet záda… Jenomže lidé, kteří se od nás liší, nikdy nečekají, až bude vhodná doba. Vědí, že taková doba nikdy nepřijde. Místo toho riskují a začínají jednat, i když jsou nevyspalí, nemají peníze, jsou hladoví, nemají doma uklizeno a venku řádí chumelenice».

Seth Godin

ŽIJTE NAPLNO - TŘÍTÝDENNÍ ONLINE KURZ
Staňte se lepší verzí sebe sama a začněte se cílevědomě přibližovat životu svých snů. Začátek - ihned.

=========
Kdo vlastně jsi? Síla, jejíž jméno je Život.
V tvé obyčejnosti je velká síla