Chraňte silné lidi

chrante-silni

Silní lidé jsou mnohem bezbrannější, než slabí. Za uragánu se pružné rákosí ohýbá a šustí, ale borovice se zlomí a navždy hyne. To říkali staří Číňané a ti věděli, co říkají.

Silní lidé vůbec nezodpovídají za sebe. Ani za své blízké. Jsou zodpovědni za celý svět, který se ocitne na jejich oběžné dráze. Protože síla má přitažlivost. To říkají fyzici a ti také vědí, co říkají.

Silní lidé naprosto nejsou zdravější a pevnější, než ostatní. Pouze vědí, že nemají právo omdlévat a zemřít, pokud na nich ještě stále někdo závisí. Jsou schopni při infarktu skočit do vody a zachránit tonoucí dítě, vytáhnout ho na břeh, ujistit se, že mu už nic nehrozí – a pak teprve ztratit vědomí. To říkají lékaři a lékaři během staletí viděli už tolik zázraků, jako Číňané a fyzici dohromady.

Také jsou silní lidé velmi osamělí. Určitě ne proto, že by blízko sebe nikoho nesnesli. Prostě… Jsou přece silní, ne? Takže nikoho ani nenapadne, že by je něco mohlo bolet, že by se mohli něčeho bát, cítit se osamělí, nebo že se jim zkrátka stýská.

Po Zemi chodí silní, mlčenliví lidé. Není to s nimi vždycky snadné, ani pohodlné, zato však dávají jistotu. Oni jsou ta lehká kavalerie, která vždycky v poslední chvíli přijede na pomoc.

Chraňte silné lidi

=========
Deset životních pravd, které si musíme stále připomínat
Zázračné Ho´oponopono