8 příznaků nutnosti pohnout se dál


Jste se svým životem nespokojeni, ale nemůžete pochopit, co vlastně není tak, jak má být? Podle koučky Lucii Giovannini vám může následujících 8 příznaků pomoci zjistit, že nastal čas změn.

Bojíme se prázdnoty, ale je třeba si uvědomit, že novému je třeba nejprve uvolnit místo. Podívejte se, co byste nejspíš měli ve svém životě změnit.

1. JSTE NA SEBE PŘÍLIŠ PŘÍSNÍ

Zvýšené nároky vás odtrhují od reálného běhu života. Nutí vás zapomínat na přítomnost a myslet si, že šťastní budete až v budoucnu. Teprve až budete mít nový vztah, lepší práci, dům a tak dále. Nároky vás skříply mezi minulostí a budoucností a nedovolují vám radovat se z přítomnostíi. Jak by člověk mohl vnímat kouzlo přítomného okamžiku, jestliže je jeho mozek zaneprázdněn jizvami minulosti a starostmi o budoucnost? Soustřeďte se na krásy života právě tady a teď.

2. LIDÉ OKOLO VÁS OD VÁS CHTĚJÍ PŘÍLIŠ MNOHO

Neměňte se kvůli lidem kolem sebe. Lepší je přestat se s někým stýkat, než přizpůsobovat se zájmům jiných. Daleko snazší je uklidnit rozbité srdce, než dávat po kouskách dohromady rozbitou osobnost. Když jsme zamilováni, máme sklon měnit se kvůli tomu druhému. K čemu to však vede? Copak proto budeme šťastni? Přinese to do vztahu harmonii? Zůstaňte sami sebou a nebudete nikdy sami.

3. NĚKDO VÁM KAZÍ NÁLADU

Každý se rád obklopuje pozitivně naladěnými lidmi. Pokud na vás někdo špatně působí, například protože jeho slova se rozcházejí s činy, přerušte s ním styky. Je lepší být sám, než s tím, kdo se zrovna namanul. Opravdoví přátelé stejně jako opravdová láska z vašeho života nikdy nezmizí.

4. USILOVNĚ HLEDÁTE LÁSKU

Lidi nemůžete přinutit, aby vás milovali, můžete však na sobě pracovat a stát se hodným lásky. Nemá smysl po někom chtít, aby ve vašem životě zůstal, jestliže si přeje odejít. Láska je svoboda, nikoli závislost a přinucení. Konec lásky neznamená konec světa. Jestliže někdo z vašeho života odešel, učí vás něčemu

velmi důležitému. Využijte té zkušenosti v nových vztazích a všechno dopadne jak má.

5. PODCEŇUJETE SE

Často lidé, které milujete, neznají vaši cenu. Pečujete o ně a ztrácíte energii, která se k vám nevrátí. Je tedy čas odejít od někoho, kdo vás neumí ocenit. Bývá to těžké, ale po rozchodu si položíte otázku, proč jste se k tomu kroku nerozhodli už dřív.

6. OBĚTUJETE VLASTNÍ ŠTĚSTÍ

Vztah znamená vzájemnou výměnu lásky, nikoli jednostrannou péči. Jestliže dáváte více než dostáváte, brzy pocítíte svou prohru. Opravdu nemá smysl obětovat vlastní štěstí pro někoho jiného. Nic dobrého z toho nevzejde, partner ani vaši blízcí tuhle oběť neocení.

7. STRACH VÁM BRÁNÍ ZMĚNIT SVŮJ ŽIVOT

Lidé bohužel jen vzácně mění své sny v život. Každý den dělají malé ústupky, které jim v souhrnu zabrání dosáhnout kýženého výsledku. Někdy se tak chovají kvůli penězům, pro pocit bezpečí nebo aby je měli rádi. A obviňujemí jiné, že jejich sny se nesplnily. Označují se za oběť okolností. Takový postoj znamená dlouhou a tráznivou smrt duše.

Seberte odvahu a jděte za hlasem svého srdce, riskujte, změňte, co se vám nelíbí. Nebude to snadné, ale až dosáhnete vrcholu, poděkujete sami sobě. Čím méně myslíte na prohru, tím větší máte šanci vyhrát.

8. PŘÍLIŠ LPÍTE NA MINULOSTI

Minulost zůstala v minulosti, nedá se změnit. Tajemství štěstí a svobody nespočívá ve mstě těm, kteří nám ublížili. Spoléhejte na osud. A nezapomeňte na lekci, jíž se vám od podobných lidí dostalo. Poslední kapitola je důležitější než ta první. Zbavte se minulých cílů a otevřete srdce novým krásným prožitkům!

=========
3 způsoby jak si v životě udělat pořádek
Formulace přání — metoda plnící vaše sny