Chlapec si denně nosil do školy dva obědy. Pak jeho maminka zjistila důvod.

2-obedy

Od počátku nového školního roku prosil Dylan maminku, aby mu do školy dávala dva obložené chleby místo jednoho. Josette Duranová z Albuquerque v Novém Mexiku se nevyptávala. Říkala si, že syn má zkrátka chuť k jídlu. Jednou jí to však nedalo a ujistila se: „Sluníčko moje, nemáš ty hlad?“ Syn jí odpověděl: „To je pro jednoho kluka, mami. On si k obědu nikdy nic nepřinese. Myslím, že nemají peníze“.

Josette to překvapilo a Dylanova vnímavost ji dojala. Ukázalo se, že rodina kamaráda jejího syna má veliké problémy. Matka vychovává chlapce sama, navíc nedávno přišla o práci a teď prostě nevychází s penězi. Tento příběh vzal Josette za srdce, protože před několika lety se sama ocitla v hrozné situaci. Jako osamělá matka rovněž náhle zůstala bez práce a neměla ani na nájem. Nějaký čas tehdy přespávala v autě a syna umývala v umyvadlech na veřejných toaletách.

1

Na nic víc se neptala a dál dávala synovi každý den dva obědy. Jednoho dne jí ze školy zavolali a požádali, aby přišla k řediteli. Tam poznala maminku Dylanova kamaráda. Ta věděla o laskavém Josettině jednání a se slzami v očích jí děkovala: „Vím, že jste dávala jídlo mému synovi, jsem vám neskutečně vděčná. Ale teď už mám práci!“ A nabídla Josette peníze.

2

Dopísek od mámy v krabičce s obědem: «Dobrou chuť k obědu, kluci

Josette si peníze nevzala. Dobrý skutek jejího syna, který měl starost o kamaráda, jí napověděl, že může udělat ještě víc. Spolu s kamarádkami z volejbalového družstva daly dohromady 400 dolarů a zaplatily obědy ve školní jídelně dětem, jejichž rodiny si to nemohou dovolit.

3

 «Mám tě ráda, synu! Jsem na tebe moc pyšná! Vždycky se chovej správně! Tvoje fanynka».

O Josettině činu se dozvěděly sdělovací prostředky a shot, v němž vystupovala, se rozletěl po celém internetu. Myslíme si, že zaslouženě. K tomu, abychom měnili svět k lepšímu, není třeba přenášet skály. Stačí pomáhat těm, kdo jsou vedle nás.

=========
100+1 životních pravidel. Jak školní učitel zachraňuje svět před stresem.
Pro všechny rodiče dětí v „obtížném“ věku