9 kroků k pozitivnímu vztahu k životu

7-positive

Život je nepředvídatelný. Proto je umění poradit si s obtížemi občas důležitější než schopnost jim předcházet. Samozřejmě, že u každého bude asi způsob rozvíjení pozitivního vztahu k životu jiný, avšak s těmito 9 universálními kroky se budete cítit lépe.

1. Zapište si 10 dobrých věcí, které se vám přihodily v průběhu týdne. V myšlenkách poděkujte situacím a lidem, kteří pro vás byli přínosní a příjemní.

2. Během dne se co nejčastěji usmívejte – i navzdory pocitu, že se vám nechce. Úsměv vysílá mozku signál, že jsme šťastní. Když jsme šťastní, začíná mozek produkovat endorfiny, které nám zvedají náladu.

3. Meditujte, alespoň 30 minut. Pusťte si příjemnou hudbu, uvolněte se. Slunce nesvítí jenom na několik stromů nebo květů, ale k potěše celého světa. Ani vy nejste výjimkou.

4. Zamyslete se nad tím, co vám přinesla negativní zkušenost. Nejspíš jste z ní získali užitečné poučení. Taková zkušenost je potřebná a velmi cenná, přináší nám více životní moudrosti než nějaký úspěšný experiment. Postupem času si to uvědomíte.

5. Cvičte, choďte do fitness nebo se učte tančit. Pokud se vám zdá, že na to nemáte sílu, potřebujete to tím víc. Zvolte si nějakou skupinovou aktivitu, to vás více odreaguje. Během cvičení odchází „stará“ energie a přichází „nová“, čerstvá, zbavená zátěže aktuálních problémů. Je těžké být pozitivní, pokud cítíte vnitřní vyčerpanost a úroveň energie se blíží nule.

6. Přečtěte si pozitivně laděnou knihu nebo se podívejte na film – někdy se nám zdá, že jsme na světě se svými problémy docela sami, ale vždycky znovu se ukáže, že podobnou cestou prošlo už mnoho lidí a dokázali najít způsob, jak se s těžkostmi vyrovnat. Historie lidstva je historií poměrně nevelkého počtu lidí, kteří uvěřili v sebe sama.


7. Dávejte si pozor na držení těla: seďte vzpřímeně, choďte s hlavou vztyčenou, dýchejte zhluboka. Zkuste to jen na jednu minutu a hned pocítíte rozdíl. (Opravdu, zkuste to teď hned!)

8. Sledujte své emoce: negativní emoce rodí negativní myšlení. Je těžké se přeorientovat naráz, ale v průběhu dne to zvládnout dokážete. Zkuste omezit zdroje negativních informací; sami dobře víte, které to jsou.

9. Pozvěte/zajděte na návštěvu, někoho či k někomu, s kým se cítíte dobře. Jděte se s ním projít, dejte si kávu. Rozmluva s takovým člověkem vás uvolní.

Nezapomínejte, že život je obraz, který malujeme, ne nějaký úkol, který máme splnit. Umění malých krůčků bývá důležitější než jednorázové dosažení cíle doprovázené poškozením zdraví, porušením vnitřní rovnováhy a pokoje.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
10 rad pro dobrou náladu
Kouzelný seznam proti špatné náladě