10 rad pro dobrou náladu

10good

Když pocítíte, že nejste tak docela ve své kůži a začínají se vás zmocňovat nedobré myšlenky a sklíčenost, snažte se tomuto stavu nepoddávat a co nejrychleji se z něj dostat. Hledejte způsoby, jak ho překonat.

Jako první pomoc uvádíme 10 rad pro zvednutí nálady:

1. Abyste si vždycky zachovali dobrou náladu, naučte se sebekontrole. Neurážejte se pro hlouposti, snažte se nehádat s blízkými lidmi, naučte se odpouštět. Odpuštěním se zbavujete hněvu a mstivých pocitů, které ubližují v první řadě vám samotným.

2. Pokuste se hledět na svět s humorem. I když se vás někdo dotkne, nebo se dostanete do problémů, neztrácejte úsměv a řekněte si: „Nevadí, to přejde!“. Zdá se to podivné, ale u těch, kdo tomu věří, to skutečně funguje.

3. Nevysedávejte doma, naštvaní na celý svět! Nepochybujte o tom, že jakmile vyjdete ven, jakmile budete mezi přáteli, se známými, špatná nálada vás přejde. To je prokázaný fakt!

4. Dodejte svému životu prvky novosti. Psychologové nám doporučují čas od času změnit své ustálené zvyky – třeba si najít nového koníčka nebo změnit styl oblékání. Obnovte svůj šatník. Nic nepůsobí tak kladně na naši náladu, jako pozornost okolí.

5. Naučte se uvolnit svou mysl. Když musíte dělat otravnou práci, myslete na něco příjemného. Na schůzku s přáteli nebo na večerní rande. Využijte také aromalampy – éterické oleje napomáhající příjemnému rozpoložení mysli jsou mandarinkové, pomerančové, citronové a grapefruitové vůně.
6. Vyzkoušejte plavání. Voda tělu uleví, zbaví ho tíhy, zvýší celkový tonus a pozvedne i náladu. Při plavání je jen malá pravděpobnost úrazu, nezatíží vás zdaleka tolik, jako jiné druhy sportu.

7. Zastavte se, rozhlédněte se Mnoho lidí se ocitne v pasti čistě proto, že nenajdou čas zamyslet se nad směrem, kterým jdou. Musíme umět včas zabrzdit, srovnat si myšlenky, cíle i vztahy, stejně tak samozřejmě a pravidelně, jako děláme pořádek v bytě.

8. Zachovejte si cit pro perspektivu. Život je pohyb a co se nám dnes zdá být tragédií, může zítra vyvolávat úsměv. Nikoli nadarmo se říká, že ráno je moudřejší večera…

9. Pokud se vám chce zůstat v posteli a trochu se oddat splínu, raději si to rozmyslete. Často vás takové lehce ufňukané lenošení stáhne do víru sebelítosti a pocitu zmaru. Hýbejte se – a také vaše emoce se rozpohybují. Podívejte se na dobrý film, pusťte se do úklidu… to je nejlepší cesta, jak zahnat depresi v samém zárodku.

10. Zjednodušte svůj vztah k životu. V životě se vždycky najde důvod k nějakému velkému výkonu, jenomže ani zdaleka není vždycky nutný. Snažte se vždycky soustředit na to, co děláte v dané chvíli. Právě to velmi často napomáhá úspěchu. A mějte radost i z nevelkých, ale dobře odvedených výkonů a malých úspěchů.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Kouzelný seznam proti špatné náladě
5 životních lekcí pro dobrou náladu