9 filmů o tajemstvích známých osobností

Výjimeční lidé často významně ovlivnili dobový styl, společnost, ba i stát. Talentované osobnosti bojovaly o svůj sen, naplňovaly grandiózní plány a měnily představu o světě. Jejich pozemská pouť připomíná dráhu komety, která za sebou nechává zářivou stopu. Měly však, jako všichni lidé, své slabosti a svá tajemství.

Coco Chanel

Coco avant Chanel

1

Ztělesnění stylu a nezávislé ženskosti. Odvaha jít proti dobovým zvyklostem a ustálenému vkusu. Toto filmové drama odhalí divákovi nemálo tajemství o ženě, kterou osud nepřestával zkoušet. Coco Chanel dávno předtím, než se stala slavnou . A než se zapletla s nacisty.

Pollock

Pollock

2

Obrazy slavného malíře Pollocka se dnes prodávají za desítky milionů dolarů. Někdo je jimi nadšen, jiný je zavrhuje. Stejně jako dílo, ani autor nenechával nikdy nikoho chladným. Také on sám měl ustavičný pocit, že se musí se společností vypořádat. A také se svými vnitřními démony, kteří hrozili, že ho pohltí… Kdo chce poznat Pollocka jako člověka, má u tohoto snímku velmi dobrou šanci.

Diana

Diana

3

Film o posledních dvou letech života princezny Diany, kdy už nežila s královskou rodinou a její dny naplňoval vztah k Hasnatu Khanovi.

Můj týden s Marilyn

My Week with Marilyn

4

Jeden týden strávený v něčí blízkosti nám o něm občas prozradí více než celý jeho životopis. Děj se zaměřuje na část roku 1957, kdy se natáčel film Princ a tanečnice. Tehdejší pomocník režie napsal později knihu, která se stala předlohou tohoto zajímavého snímku. Zblízka uvidíte všechny podrobnosti natáčení, přeměnu obyčejné ženy v hvězdu velkofilmu, nádherné kostýmy a výpravu. A přece nejzajímavější zůstává příběh herečky.

Přežila jsem Picassa

Surviving Picasso

5

Pablo Picasso je nesporně titánem světového malířství. Člověk, v jehož povaze se smísila řada protikladů i zákonitostí, složité vidění a neuvěřitelná prostota. Jak dlouho se dalo vydržet vedle tohoto génia, jak dlouho se dalo vydržet bez něj a jak dlouho vám on dovolil být s ním? Film o velikém umělci, který miloval život i ve vysokém věku, bral ho plnými hrstmi a nehodlal ho propást ani chviličku. Odrazem jeho života jsou jeho obrazy.

Hawking

Hawking

6

Osobnosti tak výjimečné jako je astrofyzik Stephen Hawking se objevují jen velmi vzácně. Cestu do jeho světa nám ve filmu nejprve ukáže on sám a jeho blízcí. Film je příběhem nejslavnějšího současného světového vědce. Uvidíme, jak postupně ztrácel vládu nad tělem, avšak nedovolil si vzdát se, neztrácel naději ani lásku. Vidíme neuvěřitelný příběh života našeho současníka, kterého s velikým citem zahrál Benedict Cumberbatch.

Železná lady

The Iron Lady

7

Není to pouze film o ženě, která se ocitla u kormidla velké politiky a změnila veškerá její pravidla. Je to především osobní příběh Margaret Tatcherové, ženy, jíž bylo souzeno poznat, co je to velká moc. Film nás zavádí do světa, kde srdci vládne chladný kalkul. Brzy zjistíme, že také Margaret učinila, byť možná nepozorovaně, svou volbu mezi osobním životem, ctižádostí a zájmy „impéria“.

Gia

Gia

8

Na počátku 80. let pokořila všechny svou neobyčejnou krásou. A rozhodla se z ní těžit a žít tak, jak to bylo pokládáno za moderní a při cestě za úspěchem jedině správné. Na takové cestě však na člověka čeká spousta nebezpečí. Mladá Angelina Jolie v této roli prokázala svůj herecký talent. Původně ji odmítala, se zdůvodněním, že život hrdinky jí příliš připomíná její vlastní…

Matka Tereza – Pero v Boží ruce

Madre Teresa

9

Film o Matce Tereze, jejíž jméno zná snad každý. Svatou byla nazývána ještě za svého života. Film pojednává o tom období jejího života, kdy se rozhodla konat dobro v nejchudších zákoutích města Kalkaty. Její bílomodrý oděv se od té doby stal smbolem dobra tam, kde lidé už zapomněli na radost a ztratili naději.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
12 zajímavých filmů založených na skutečných událostech
Devět filmů, které vás nenechají lhostejnými