12 zajímavých filmů založených na skutečných událostech

Filmy vycházející ze skutečných událostí jsou dobré minimálně ze dvou důvodů. Za prvé nám známé osobnosti ukazují z jiného úhlu, seznamují nás s jejich slabostmi, problémy i radostmi. A za druhé, tyto filmy krásně předvádějí, že v životě není nic nemožné. Hlavní je věřit ve své sny a každý den jít bez ohledu na překážky vytrvale k cíli.

Zachraňte pana Bankse (2013)

a1
Příběh složitých vztahů legendárního Walta Disneye a Pamely Trevorsové, autorky známé dětské knihy Mary Poppins. Podle filmu Disney slíbil svým dcerám zfilmovat jejich oblíbenou knížku. Ani ve snu ho nenapadlo, že na uskutečnění tohoto slibu bude potřebovat téměř dvacet let. Film ukazuje oba známé hrdiny z nečekaných stránek a vypráví o tajemstvích jejich minulosti. Pozoruhodný je herecký výkon Toma Hankse a Emmy Thompsonové.

Vévodkyně (2008)

a1-1

Hrdinkou filmu je Georgiana Spencer-Cavendishová, vévodkyně z Devonshire, anglická aristokratka 18. století. Manželství uzavřené v rámci společenských konvencí jí přes postavení a nesmírné bohatství nepřineslo to hlavní: lásku. Vévodkyně si nedělá hlavu s reakcí společnosti a vrhá se do milostné aféry s budoucím britským ministerským předsedou Charlesem Greyem.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

a2

Frank Abagnale je jedním z proslulých nepolapitelných podvodníků v dějinách USA. Do svých jedenadvaceti stihl být lékařem, advokátem i pilotem PanAm. Šeky padělá tak snadno, jako se jiný vysmrká. Vodí za nos agenty FBI. Každý však dříve či později musí jednou za všechno platit… Vynikající výkon Leonarda Dicapria ve Spielbergově režii.

Těžká váha (2005)

a3

Boxer těžké váhy James J. Braddock svou kariéru už ukončil. Nepočítal, že se do ringu kdy vrátí. Žil však se svou rodinou v USA v roce 1929 a stejně jako statitsíce dalších i on se stal oběti velké hospodářské krize. Nevidí jinou možnost, než začít jako boxer znovu. A vyhrávat. Což se mu obojí podařilo. Stal se jakýmsi symbolem odhodlaného úsilí pro všechny, které krize uvrhla až na dno.

Ray (2004)

a4

Životní příběh velikého amerického jazzového hudebníka je přehlídkou vzestupů a pádů. Dětství v chudobě, slepota a ztráta bratra, rasismus, boj s drogovou závislostí… Přesto všechno a částečně možná právě proto byl Ray Charles velikou hudební osobností, géniem s úplně novým vnímáním hudby. Filmu vévodí skvělý výkon Jamieho Foxxe v titulní roli.

Mezi řádky (2007)

a5

Skutečný příběh třídy v jedné z amerických škol. Přes pochyby a otevřený odpor kolegů a nadřízených se mladá učitelka snaží vštípit svým problémovým žákům lásku k literatuře a jazyku a dává jim naději na úspěšný život.

Vášeň a cit (2006)

a6

Krásný a smutný příběh lásky veké anglické spisovatelky Jane Austinové a Toma Lefroye. Mladá Jane je nucena uzavřít sňatek z rozumu, její srdce však touží po skutečném citu.

Láska spaluje (2005)

a7

Biografický snímek věnovaný nejednoduché životní cestě jednoho z nejvýznamnějších amerických hudebníků 20. století, který sice proslul v country hudbě, ale rozsahem záběru ovlivnil další hudební žánry. Vypráví o hudební dráze Johny Cashe a jeho životní lásce – druhé manželce June Carter Cashové. Cash v životě i tvorbě bojoval s nesčetnými překážkami i alkoholismem. Přesto láska mezi ním a June vytrvala až do posledních Johnových dnů.

Na divoké vlně (2012)

a8

Krásný film o snu a o síle lidského ducha. Mladý Jay se rozhodne vyzvat na souboj pětadvacetimetrové vlny Mavericks. Obrací se proto na legendárního surfaře Hessona, který ovšem už slíbil své ženě, že se surfingem navždy skončí.

Sedm let v Tibetu 1997

a9

Film vypráví příběh rakouského oberscharführera SS a zároveň alpinisty Heinricha Hallera. Neuvěřitelnou souhrou náhod se ocitá v Tibetu a stává se učitelem mladého Dalajlámy. Sedm let pobytu v pohádkovém městě Lhase změnilo navždy jeho život.

McFarland: Útěk před chudobou (2015)

a10

Kevin Kostner jako bývalý trenér amerického fotbalu přichází do městečka na mexické hranici jako učitel tělocviku. Inspirativní příběh dokonalých outsiderů, kteří pod jeho vedením překonávají zdánlivě nepřekonatelné překážky, se musí dotknout každého diváka.

Zrození šampióna (2009)

a11

Dobře situovaná věřící rodina osvojí černošského teenegera. Mladík získává, co vlastně nikdy nepoznal: rodinu. A rodina získává milujícího syna a bratra. Zní to jako klasická přeslazená limonáda, ale tenhle příběh se skutečně stal. Nové láskyplné prostředí navíc chlapci pomohlo nastartovat zářivou kariéru hvězdy amerického fotbalu. Za svůj výkon v roli adoptivní matky získala Sandra Bullocková Oscara.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
13 filmů vhodných pro odpočinek po vypjatém dnu
9 filmů, které vás nenechají lhostejnými
10 filmů pro příjemný večer