Bohatství přichází jenom k těm, kdo už ho mají

bohatstvi

Po dva týdny to zkuste praktikovat a sledujte, jak to změní váš život. Když se vám zdá, že vám lidé odpírají chválu, dobré ocenění, pomoc, milující péči a tak dále, dejte jim to sami. Že to nemáte? Tak zkrátka jednejte, jako byste to měli. A ono to přijde. Brzy poté, co začnete dávat, začnete dostávat.

Nemůžete dostat něco, co nedáváte. Výchozí proud určuje ten příchozí. Když si myslíte, že vám svět něco odpírá, pak vězte, že ve skutečnosti to máte, jenomže dokud vy sami tomu neumožníte vyjít navenek, ani si nevšimnete, že to máte. A to je bohatství. Zákon pravící, že výchozí proud určuje ten příchozí, vyjádřil už Ježíš v jedné ze svých nejsilnějších metafor: „Dávejte a bude vám dáno; dobrá míra, natlačená, natřesená, vrchovatá vám bude dána do klína. Neboť jakou měrou měříte, takovou Bůh naměří vám“.

Zdroj bohatství není mimo vás. Je součástí toho, kým jste. Přesto však začněte vděčností a uznáním bohatství, které je kolem. Spatřete plnost života ve všem, co vás obklopuje. Pociťte teplo slunce na pokožce, radujte se z květin vystavených za výlohou květinářství, ukousněte ze šťavnatého plodu anebo na kůži promokněte vodou padající bohatě z nebe. Plnost života vidíme na každém kroku. Vděčnost za toto bohatství kolem nás probouzí bohatství dřímající uvnitř. Nechte je vystoupit, nechte je projevit se. Když se usmějete na někoho neznámého, uvolní se malé množství energie. Dáváte. Klaďte si častěji otázku: «Co bych tady mohl dát, jak bych mohl být platný tomuto člověku, této situaci?»

Nemusíte nic vlastnit, abyste se cítili bohatí, ačkoli jestliže se neustále cítíte bohatými, věci k vám téměř dozajista přijdou. Bohatství přichází pouze k tomu, kdo už je má. Zdá se to být téměř nespravedlivé, ale je to tak. Jak bohatství, tak nedostatek jsou vnitřní stavy projevující se ve vaší realitě. Ježíš to vyjádřil takto: «Neboť každému, kdo má, bude dáno a přidáno; kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má».

Eckhart Tolle

=========
O umění nic nedělat a těšit se ze světa kolem
Jak změnit svůj život. Dvě strategie.