Zhasněte své žhavé pixely

pixel

Znám jednoho Rakušana, jmenuje se Jürgen. Před dvěma roky měl pocit, že potřebuje trochu „poopravit“ život a začal chodit k psychoterapeutovi. Hned na prvním sezení se mu svěřil, že touží koupit si Porsche Cayenne. Protože však to auto bylo poněkud příliš velké na jeho peněženku, k tématu se už nevrátili. Jenomže celý další rok, téměř na každém sezení se Jürgen psychoterapeutovi svěřoval se svým snem. Koupit si Porsche Cayenne. Měl fakt dobrého psychoterapeuta, protože mu po tom roce řekl: „Tak si tedy kup Porsche Cayenne!“ „Zbláznil ses?“ ptal se Jürgen. „Tolik peněz nemám ani náhodou!“ „Jenomže o něm mluvíš tak dlouho a tak často, že tím máš totálně paralyzované myšlení. Prostě si ho koupit musíš!“

Tak si ho Jürgen koupil. A víte co? Hned potom změnil zaměstnání, splatil Porsche, urovnal si osobní život a šel od úspěchu k úspěchu. Zkrátka uhasil svůj zářící žhavý pixel.

Zářící pixel není než jedno jediné zrníčko na obrazovce, které stále září. Připomíná vzdálená světla auta jedoucího v protisměru. Kvůli takovým pixelům nevidíte, co se ve vašem životě vlastně děje, ani to, co by se dít mohlo. Celý život je ve stínu toho jednoho, začasté dosti hloupého přání. Můžete si na žhavý pixel zvyknout, asi jako na rámus ze stavby za oknem, ale na podvědomé úrovni vám svítí rovnou do očí a cloní všechno ostatní.

Zhasněte své žhavé pixely. Udělejte, co jste dávno chtěli udělat, uskutečněte myšlenky, které vám léta nedají pokoj. A pak jděte co nejrychleji dál, protože času je vždycky daleko miň, než si myslíte.

Máte nějaký žhavý pixel?

=========
To zvládnete
Recepty úspěchu a zdaru