7 duchovních zákonů prosperity podle Randyho Gage

randy-gage

Randy Gage (narozen 1959 ve Wisconsinu) je motivačním řečníkem a autorem dlouhé řady bestsellerů o cestě od nuly k bohatství. Dobře ví, jaké je to být na dně i na samém vrcholu.

Ze střední školy byl pro své chování vyloučen. Následovala drobná kriminalita, při níž byl dokonce postřelen. Jako teenager skončil ve vězeňské cele. Prošel si závislostí na alkoholu i na drogách. Znovu se pokusil zvítězit nad mizérií, začal podnikat, avšak zbankrotoval.

Nakonec ho zaujala nabídka víceúrovňového marketingu, především tato slova:„Je nám jedno, kolik ti je, co jsi zažil, jestli máš nebo nemáš školy či tituly, tady začínáš úplně od začátku, s čistým listem. Záleží jen na tobě.

Tato slova byla pro Randyho vykoupením. Soustředil se na budoucnost. Naučil se překonávat sám sebe a vítězit. Díky vlastním zkušenostem se nebojí říct nahlas svůj názor. Ve svých projevech i v knihách je tvrdý, drzý, kontroverzní, ale nikdy ne nudný.

1. Zákon prázdnoty. Když potřebujete nové boty, vyhoďte ty staré. Potřebujete-li nové oblečení, udělejte čistku ve skříni. Musíte se dobrovolně rozloučit se svými stereotypy.

2. Zákon oběhu. Buďte připraveni vzdát se něčeho, co máte, abyste získali to, co si přejete.

3. Zákon představivosti. Nejprve musíte dokázat svou prosperitu vidět ve vlastní představě. Popište si představu svého ideálního dne. Popis neukazujte nikomu, leda snad někomu, komu opravdu důvěřujete. Mějte ho někde při ruce a ve volných chvílích si ho znovu čtěte.

4. Zákon tvorby. Člověk může blahobytu dosáhnout energií svého myšlení, intuice nebo představivosti .

5. Zákon dávání a dostávání. Jestliže něco dáváte, vrátí se to desetinásobně. Dostane-li se vám blahobytu, je velmi důležité podělit se o něj s ostatními. Pokud se vám dostalo talentu a vy ho neuvyužijete, urážíte vlastní Božskou podstatu. Abyste vlastním schopnostem prokázali patřičnou úctu, musíte se z nich radovat a podělit se o ně s ostatními. Jestliže se tak chováte, přitahujete do svého života ještě více blahobytu.

6. Zákon desetiny. Vesmír si svůj desátek vždycky vybere. Je to zkrátka zákon vděčnosti ke zdroji podpory – 10 procent všeho, co vlastníte. Nikdy nevíte, jak se k vám tahle desetina vrátí. Obvyklou cestou jsou peníze. Může k vám také přijít formou usmíření s někým, v podobě nových přátelských vztahů, uzdravení atd.

7. Zákon odpuštění. Jestliže nedokážete lidem odpouštět, nedokážete ani přijmout bohatství. Je-li vaše duše naplněna nenávistí, nemůže v ní láska najít místo. Musíte se zbavit negativních citů, které vás požírají a nedopřejí vám klid.

=========
15 duchovních naučení z Indie
7 duchovních zákonů úspěchu – Zákon úmyslu a přání