5 přísně zakázaných vět

5-zakazanych-vet

«Proč mě Vesmír neposlouchá?» – ptávají se někdy zcela vážně lidé, když si stěžují na ustavičnou smůlu a nezdary. Ve skutečnosti však vyšší síly velmi pozorně naslouchají našim slovům a všechna přání se snaží plnit. Abychom zásadně změnili nepříznivou situaci, stačí občas pronést optimistické věty, naplněné životní spokojeností. Zároveň však existují takové věty, které bychom měli raději zapomenout a nikdy je nevyslovit.

«Ani nevím…»

Vesmír naslouchá především tomu, co bylo řečeno nahlas, a potom myšlenkám sformovaným do konkrétních přání. Avšak číst a dešifrovat naše podvědomí nemůže.

„Chceš vyměnit zaměstnání, když tě nebaví? Chceš získat vysoké postavení nebo nové znalosti, najít lidi stejného smýšlení, jako jsi ty?“ – klade vám Vesmír ztělesněný vašimi příbuznými nebo přáteli upřesňující otázky. Načež se mu dostane nepochopitelné odpovědi: „Já ani nevím…“. Jestliže nevíte, dočkáte se překvapení! Přičemž překvapení uchystaná osudem nebývají moc často příjemná. V důsledku toho místo zlepšení situace vám přibudou další problémy.

Jste-li nespokojeni s nějakou stránkou svého života, pak pokud o tom někomu říkáte, uveďte zcela určitě, co konkrétně by se mělo stát, aby se vaše potíže vyřešily.

«To mi nevyjde»

Nemáte dost vědomostí, a nedaří se vám proto splnit těžký úkol. Co kdyby se vedle vás náhle objevil odborník, kterého byste mohli požádat o radu? Nemáte čas, takže se nebudete moci setkat s přáteli. A co kdyby vás šéf najednou pustil z práce dřív?

Podobných situací a okolností je bezpočet, podstata je táž: možné je všechno, pokud máte štěstí na své straně. Hlavní je nevylekat je větou: „To mi nevyjde“ nebo „To se mi nepodaří“. Její negativní vliv jsem zaznamenala už za studií. Bezvadně připravení kolegové před zkouškou opakovali „To mi nevyjde“, „To nedám, vyhodí mě“. Později přiznávali, že to říkali, aby nic nezakřikli, jenomže nastal pravý opak. Dopadlo to špatně z desítky různých příčin, které jsou obvykle shrnuty pod lakonické prohlášení: „Smůla“. Když někdo prohlásil: „Budu se snažit to udělat“, nedal na sebe úspěch dlouho čekat a dotyčný si vždycky vytáhl tu správnou otázku.

Tento přístup perfektně funguje v jakékoli životní situaci. Vyjádřete vůli a víru v úspěch a okolnosti se budou utvářet mimořádně příznivě.

«Tvoje starosti na mou hlavu»

Když si kamarádka láme hlavu rozhodováním mezi norkovým paletem a kožíškem z polární lišky, nebo si stěžuje, že mořský vzduch je příliš vlhký, mám sto chutí vykřiknout: „Tvoje starosti bych chtěla mít!“ Nemějte pochyb, že po takových slovech by mě její problémy určitě navštívily, jenomže by dozajista neměly onu příjemnou podobu, která mě přiměla k neuváženému výroku.

Na první pohled ideální život někoho jiného může ukrývat spoustu nepříjemností. Konflikty s příbuznými, problémy s milovaným nebo naopak naprosto nemilovaným partnerem, nenaplněné sny a touhy, chatrné zdraví.

Abyste něco podobného nepřivolali na sebe, raději řekněte: „Já bych brala toho norka. A hurá do Paříže!“ A Vesmír ať vyplní právě tohle vaše přání!

«To bych nikdy…»

Přesně řečeno: nezaříkejte se! Je jedno, zda jde o seskok s padákem, podraz nebo zradu. Osud udělá všechno, abyste se svého tvrzení zřekli a poučení bude kruté!

Tímto způsobem Vesmír znovu ukazuje, že člověk nemůže řídit všechny události svého života. Snažte se být méně kategoričtí. Vždycky zdůrazňujte, že názor zastáváte právě v tuto chvíli a ze zcela určitých důvodů.

«Určitě nejsem krasavice»

Vnější krása není nic jiného, než to, jak člověka vnímají jiní lidé, nezávisle na rysech obličeje a proporcích postavy. Jestliže nahlas prohlašujete „Nejsem hezká“ nebo jiné podobné věty, předvádíte tím Vesmíru, že toto uspořádání věcí vás zcela uspokojuje. V důsledku toho, ať váš zevnějšek projde jakýmikoli změnami, okolí bude ve vás stále vidět ošklivku. Dodejme, že pokud budete na každém rohu pět oslavné písně na svoji krásu, půvabu vám to také nepřidá.

Zamyslete se, proč zrovna teď toužíte po pěstěných nehtech, nižší váze nebo rovnou plastické operaci? Chcete snad okouzlit nějakého muže, vzbudit sympatie okolí nebo být elegantní v nových šatech?Pak bude mnohem účinnější v rozmluvě s blízkými místo stížností na váhu a postavu vyslovit právě tohle své přání. Určitě se splní.

=========
Tři hlavní zákony vesmíru
Vesmír má mnoho udivujících způsobů, jak přivést ty správné lidi na správné místo.