15 věcí, které musíme říci rodičům

rodice-big

Existuje mnoho slov, která bychom rádi řekli svým rodičům, ale bůhví proč se zdá těžké je vyslovit. Dokud se sami nestaneme rodiči, není pro nás jednoduché uvědomit si, jakými zkouškami rodiče procházejí, když se strachují o každý náš krok a radují se z každého našeho úspěchu.

Stejně tak každý z nás doufá, že rodiče ty věci vědí, a proto zkrátka nemáme dost odhodlání, někdy jim je říci.

Jste mí největší hrdinové

Postavy z fantasy a scifi ať si nervózně kouří za rohem. To mí rodiče jsou skvělí, dali mi tolik radostných vzpomínek a jako na své největší hrdiny budu vždycky vzpomínat právě na ně! Dali mi nejenom život, vždycky byli nablízku v každé jeho nebezpečné zákrutě, vždycky mě podpořili i v těch nejrizikovějších obdobích.

Myslím na vás každý den

I když mám toho fakt hodně, stejně na vás myslím. A moje duše bude vždycky cítit spojení s těmi vašimi.

Jsem hrdý na to, že jsem vaše dítě

Nemusel jsem o to ani prosit, ani si to zasloužit a přesto jste mi vytvořili domov a vychovali mě. Udělali a dali jste mi všechno, aby ze mě mohl vyrůst dospělý, samostatný člověk.
Cením si všeho, co jste pro mě udělali

Existuje nekonečné množství drobností, které si člověk neuvědomoval, za které nepoděkoval. Ale vděčnost za ně žije v mém srdci, protože si vůbec neumím představit, jak bych bez vás dokázal v tomto světě žít.

Už rozumím

Vím, že nejste žádné ideály, že jste lidé. Všichni procházíme určitými zkouškami, nikdo před nimi není chráněn. Vy jste mi však i přes tahle úskalí dali život a vždycky jste mi byli oporou v těch zkouškách, které čekaly v životě na mě.

Hrozně se mi po vás stýská

Žiju daleko od vás, pokouším se rozvíjet svou kariéru a vytvořit svou vlastní rodinu. Ale i tak moc daleko po vás pořád teskním. Snad bych měl být blíž k vám, ale vy jste vždycky chtěli, ať o splnění svých snů usiluju. Budu se o to  ze všech sil snažit.

Díky vám se ze mě stal dobrý člověk

Nezklamal jsem myslím ani sebe, ani své nejbližší; věřím, že se mi podařilo stát se velkorysým a silným člověkem. Díky vám vím, co je to soucit a lidská sounáležitost.

Miluju vás mnohem víc, než dokážu vyjádřit slovy

Láska se mnohem líp vyjadřuje skutky než slovy. V srdci ale cítím tolik lásky k vám, že kdybych ji chtěl vypovědět, trvalo by to celou věčnost.

Všechno, co jste pro mě museli obětovat, mám stále na paměti

Ne každý dokáže postavit děti na první místo a obětovat své vlastní zájmy. Ale vy jste to dokázali. Věnovali jste tomu všechno své úsilí. Ne z nějakého egoismu, ale aby mě bylo lépe.

Trápí mě stálý trach, že o vás přijdu

Musím se smířit s faktem, že nebudete v mém životě přítomni vždycky. Jednou ze mě bude člověk, který už nemá rodiče a to mě strašně děsí. Vím, že až tu nebudete, budu muset ve své cestě pokračovat. Jenom nevím, jak si s tím poradím. Je mi to tolik líto

Udělal jsem tolik chyb! Umožnily mi naučit se něco nového. Chci vás ale poprosit o odpuštění, omlouvám se za bolest, kterou jsem vám nechtěně možná způsobil. Vím, že jsem se nejednou choval jako rozmazlený sobec.

Vždycky budete mými nejlepšími přáteli

Není možné vás nijak nahradit. Vždycky budete ti lidé, s nimiž se chci podělit o nejvýznamnější chvíle svého života.

Vám dokážu odpustit všechno

Neumím si představit, že bych se na vás pro cokoli zlobil. Náš vztah je pro mě cennější než cokoli, co jsme si snad navzájem způsobili. Někdy jste také chybovali a způsobili mi bolest, ale já vám to ze srdce odpouštím.

Mé děti budou důležitou součástí vašeho života

Mé děti vám nikdy nebudou vzdáleny. Budou šťastné, když budou trávit chvíle svého života s vámi.

Nikdy se s vámi nedokážu rozloučit

Vždycky zůstanete v mém srdci. Vzpomínky na vás budu vždycky chránit. Až tu nebudete, budete stejně stále se mnou.

=========
10 věcí, o kterých vám maminka neřekla
Mějte rádi svoje maminky. Příběh k zamyšlení.
Léčivá pohádka o křivdě a odpuštění