12 maličkostí, které nám přinášejí štěstí

12-stesti

Život letí téměř nadzvukovou rychlostí a díky tomu často nevnímáme to, co je hlavní. Zkuste zpomalit a zastavit se, zamyslet se na chvíli nad životem. Štěstí je všude kolem, máme je v sobě, je v umění radovat se z maličkostí. A z nich se náš život skládá.

Štěstí v dětském smíchu.

A v dětském objetí. Až budete doprovázet potomka do školy, rozhlédněte se kolem: kolik maminek a tatínků svou ratolest obejme a políbí, popřeje jí pěkný den? Rodiče, kteří spěchají do práce si občas  vylévají zlost na nevyspalých dětech. To je špatně. Každý okamžik života můžeme rozsvítit, i tenhle,  v tom nepříjemně brzkém ránu. Každý úsměv, každá radost na tváři našich dětí jsou pokladem, který nesmíme propást. Jak rychle děti odrostou!

Štěstí v rodičích

Pokud ještě žijí, jste šťastný člověk. Ceňte si každičké chvilky. Je tak těžké žít s tím, že cosi nebylo dořečeno, vysvětleno, někoho jsme neobjali, nepřitiskli k sobě! Neodkládejte to. Pozdní lítost je velice tíživá.

Štěstí ve zdraví

Člověk si jen zřídka váží toho, co má.  Platí to také o zdraví. Jen si vybavte pocit, když po několika dnech utrpení vysilující migrény konečně bolest pomine a celý svět se vám rozsvítí! Takhle se radujte ze svého zdraví stále.

Štěstí v ranním šálku kávy

Vstát o deset minut dříve a před ranním shonem si posedět s hrnkem kávy.

 

Štěstí ze zákusku

Nadýchaný krémový dort! Nebo kus medovníku. Jít a zbaštit na posezení! Hned teď.

Štěstí z rodinného večera

Z obyčejného večera v kruhu rodiny nebo i o samotě, na tom nezáleží. Dobrá večeře, pěkný film, zajímavá knížka a šálek bylinkového čaje…

Štěstí ze svobody

Jistě, všichni jsme spoutáni pracovními a jinými povinnostmi. To však není nic hrozného. To je dokonce dar. Musíme si jen uvědomit, že všechna ta „pouta“ jsou podmíněná. Sami jsme pány svého života. Jednoho krásného dne se můžeme rozhodnout a rázem všechno změnit.

Štěstí ve slunečném dni

Všichni milujeme slunce. Čekáme na ně, a když pak konečně vykoukne, vysedáváme v zaprášených kancelářích a v bytech. Když sluníčko svítí, vyjděte ven. Třeba o polední přestávce. Na deset minut. Nastavte mu nos a usmívejte se!

Štěstí z dobré knihy

Kdy jste naposledy četli něco pěkného? Opravdovou knížku, žádnou „E“ verzi. Ne nějakou  s ohmatanými rohy a počmáranými obrázky, kterou jste milovali ještě jako malé děti. Novou, která ještě voní tiskárnou. Zábavnou a napínavou. Jděte si nějakou vybrat!

 

Štěstí z víkendu

Obyčejný víkend, kdy můžeme všechno hodit za hlavu, nechat starosti starostmi a jenom odpočívat. Jít posedět s přáteli, objednat si domů pizzu. A žádný úklid!!

Štěstí z procházky

Vyjít si na procházku v tenhle čas. Zastavit se a  nadechnout. A vidět všechnu tu krásu. Cítit život.

=========
Pravidla štěstí od těch, kterým je přes 50
Obchod štěstí. Východisko se najde vždycky.