Pravidla štěstí od těch, kterým je přes 50

stesti-po-50

Jeden známý žurnalista a podnikatel se jednou rozhodl dokázat, že život po padesátce může být dokonce radostnější a zajímavější, než v mládí. Začal cestovat po světě a hledal lidi ve věku šedesát, sedmdesát, osmdesát a více let, kteří si zachovali zdraví a vedli zajímavý a bohatý život. Nabízíme vám seznámení s jejich pravidly, která každému z nich umožňují být šťastný. Když si je člověk přečte, nezdá se mu stárnutí tak strašné…

Nemá žádný smysl strachovat se kvůli tomu, co se ještě nestalo. To, čeho se bojíme, se ve skutečnosti nikdy nestane. (Hedda Bolgar, 103)

Štěstí je způsob života. Opravdu je to tak prosté? Ano. (Alicia a Pet Moorhead, 66 a 81)

Je třeba brát lidi takové, jací jsou, nehledět na jejich nedostatky. Nikoho není třeba převychovávat, zvláště pak své blízké. S těmi, kdo „nám nesedí“ je nejlepší se prostě nestýkat. (Felix Dozoretz, 82)

Nepokoušejte se dokázat svou pravdu. V souhrnu to nic nezmění. (Felix Dozoretz, 82)

Být příliš starý na to, aby člověk  něco zkoušel, ani není možné. (Buster Martin, 104)

Nicnedělání je třeba se vyhýbat. (Felix Dozoretz, 82)

Nepřikládejte příliš velký význam nepříjemnostem. Ty přejdou. (Felix Dozoretz, 82)

Když se ráno probudíte, myslete chvilku na třeba jen maličkou, ale příjemnou věc, která vás dneska čeká. (Felix Dozoretz, 82)

Není třeba se bát toho, z čeho máme strach. Mít strach je normální. Dokud děláte něco, čeho se bojíte, zůstává váš mozek mladý a aktivní. (Lynn Martin, 72)

Nikdy není pozdě změnit druh činnosti a začít se zdokonalovat v něčem novém. Ať začnete jakkoli pozdě, stejně budete mít dost času dosáhnout vysokého mistrovství. (Mel Charles, 77)

Být šťastný je velmi snadné. Stačí nebýt špatný člověk a nemyslet si, že všichni kolem ti něco dluží. (Alicia a Pet Moorhead, 66 a 81)
Člověk nesmí dovolit obavám a strachu, aby ovládly jeho život. (Pet a Alicia Moorhead, 88 a 66)

Tvořit nové myšlenky je možné vždycky. Avšak zkušenost velmi pomáhá s jejich uváděním do života. V umění realizovat to, co jsme vymysleli, je věk velkou výhodou. (Lurdes Bergada, 64)

Dobro i zlo se vždycky vrací. Chcete-li být šťastní, udělejte něco pro druhé. (Alicia a Pet Moorhead, 66 a 81 )

Není třeba stěžovat si, plakat kvůli životním problémům nebo svému věku. Nemá to smysl. Je třeba vstát a něco dělat. (Grace Cook, 85)

Důležité je co možná nejméně dát na cizí mínění. Tak či onak někdo stejně odsoudí to, jak vypadáš, co děláš a v co věříš. V tomto smyslu je dobré, když je člověku přes sto – nikdo se nepokouší učit tě žít. (Hedda Bolgar, 103)

Pomáhat lidem, zejména blízkým a známým, je veliké štěstí. Nezapomínejme na to. (Hedda Bolgar, 103)

Nepřecpávejte si hlavu nepříjemnostmi. Nemá to žádný smysl. (Тао Porchon-Lynch, 95)

Ke štěstí je třeba jen docela málo peněz. (Paul Fegen, 78)

Skutečné štěstí je dělat lidem radost. Zvláště pak dětem. (Paul Fegen, 78)

Zkuste někomu pomoci udělat něco, co se mu dřív nedařilo. Největší štěstí je vidět tvář takového člověka ve chvíli, kdy se mu poprvé povede to, co dříve nedokázal. (Tao Porchon-Lynch, 95)

Zdraví si žádá úsilí. A stojí za něj. Protože bez zdraví není v životě žádné radosti. (Felix Dozoretz, 82)

Všechno odpouštím. Nevím, proč bych se měla na někoho zlobit. Naslouchejte lidem. Prostě je poclouchejte a snažte se pochopit, o čem mluví. (Grace Cook, 85)

Lidé si často myslí, že splnění jejich přání není možné, a proto nedělají nic. To je chyba. Je třeba zkoušet, nejde se jen tak vzdát a zastavit se na cestě za snem. (Alicia a Pet Moorhead, 66 a 81 )

Pracovat musíme ne kvůli penězům, ale pro svoje potěšení. Takovou práci bych nevyměnil za žádné peníze. (Paul Fegen, 78)

Přehnané lpění na zvycích a okolnostech je jenom na překážku. Je to těžké, ale je třeba se toho zbavit. (Hedda Bolgar, 103)
Není potřeba bát se smrti. Potřeba je s vděčností přijímat každý okamžik života. (Tao Porchon-Lynch, 95)

Člověk má žít tak, aby nikomu nepřekážel. A pokud možno pomáhal. (Andrej Čirkov, 74)

Zítra – to je dneska. Neztrácejte zbytečně čas a neodkládejte, co chcete udělat. Žít se má dneškem. (Tao Porchon-Lynch, 95)

Abychom byli šťastni, musíme se neustále rozvíjet. Po padesátce je to zvláště důležité! (Andrej Čirkov, 74)

Ke štěstí je nezbytné mít oblíbenou práci. Nebo aspoň oblíbeného koníčka. (Andrej Čirkov, 74)

Po padesátce je to tak, že když něco chceš, tak to znamená, že můžeš. (Viki Morón, 56)

Život je takový, jaký si ho uděláš. Buďte šťastní, to je to nejdůležitější. Buďte šťastní. (Grace Cook, 85)

S věkem člověk na základě vlastní zkušenosti poznává, že ať se problémy zdají sebesložitější, stejně se nakonec vyřeší. Proto se nemusíme nervovat. (Viki Morón, 56)

Nečekejte na vhodnou chvíli, abyste dělali to, co se vám líbí. Po padesátce je k tomu vhodná každá chvíle. (Viki Morón, 56)

Šťastná rodina a podpora blízkých v životě mnohé zjednoduší. Je velmi důležité, aby vaši blízcí schvalovali vaši volbu. Je těžké být šťastný, když vás někdo ustavičně kritizuje a předvádí, jak věci dělat. (Mel Sharpe, 77)

Ať vyděláte kolik chcete, všechno může být za minutu pryč. Ale můžete ztratit miliony, zato však  nalézt štěstí. (Paul Fegen, 78)

Je velmi důležité být šťastný, tím se všechno zjednoduší! (Johanna Qaas, 86)

Ráno se probudím a říkám si: „Dnes je nejmladší den tvého nadcházejícího života!“ (Rochel Ford, 76)

=========
Tisíc kuliček aneb jak si více vážit života
5 věcí, jichž nejčastěji litují umírající
Neskutečně silný příběh jednoho taxikáře