Zástava naruby

zastava-naruby

Co je to zástava? Věc, ponechaná jako záruka, často za nějaký dluh. Co tedy myslíme zástavou naruby? Když si někdo u nás nechává svoje věci, jsou to často vlastně záminky, nitky, kterými je s vámi spojen. Je to zástava jeho návratu. Něčí věc ponechaná u vás je pro jejího majitele důvodem, aby vám volal, aby k vám chodil, aby se vám připomínal. A vy budete nuceni být ve styku s ním příjemní a laskaví.

Často jsou to smolaři různého typu, lidé, kteří nemají dost vůle, výdrže nebo pracovitosti, kdo volí tento způsob. Je to pro ně cesta, jak si zachovat spojení s někým, komu se daří, kdo je spokojený, kdo má úspěch. Vnucují mu nebo u něj schválně zapomínají své věci. Knihy, cédéčka, oblečení, deštník nebo něco jiného, aby měli důvod přijít znovu, nebo alespoň zatelefonovat.

Někdy se dokonce tváří, že mají o vás péči: „Půjčte si tuhle knížku, určitě si ji přečtěte, pomůže vám mnohé pochopit. Vrátíte mi ji později.“ Nestojíte o tu knihu ani za mák, ale ze zdvořilosti si ji vezmete. Zdvořilost kryje přetvářku… Jenže odmítnout by vám bylo tak nepříjemné! Vždyť ten člověk se snažil, přinesl vám knihu, o které si myslí, že by vás mohla zajímat! Takže si ji vezmete. A nakonec i přečtete. Za měsíc se její majitel určitě objeví a bude ji chtít. A vy jako na smůlu knihu nemůžete najít, nevíte, kam jste ji založili. Nádhera! Majitel má opět důvod vám telefonovat. Bude se poptávat, zda už jste knihu našli a samozřejmě zavádět další rozhovor. Tito lidé tak jednají automaticky, prostě vycítí škvíru a vecpou se do ní.

Když takhle přijmete věc od nějakého podobného člověka, nutí vás to na něj myslet. Na to, že u sebe máte něco, co mu patří. Energeticky tím toho člověka nabíjíte. Až se dostaví, budete se cítit nuceni omlouvat se, usmívat a všelijak natřásat křídla. Budete ho energeticky napájet a zároveň vysilovat sebe sama.

Totéž platí o půjčování vlastních věcí podobným lidem. Je to spojení na mentální úrovni, kterého je lepší se vyvarovat. Buď dotyčnému věc darujte, ať si ji ponechá, nebo najděte způsob, jak odmítnout, žádá-li o její zapůjčení.

Když věc darujete, nejste už na ní závislí a vaše energie přestává unikat.

Natalie Grace

=========
100+1 životních pravidel. Jak školní učitel zachraňuje svět před stresem.
Příběh o tom, jak se dá život prožít nadarmo