Vždycky se najde někdo, kdo tě potřebuje

kdo-te-potrebuje

Člověk stojící na tom vysokém mostě byl velmi mladý. Chtěl v životě mnohé dokázat, ale téměř nic mu nevyšlo. Dívka, kterou miloval, ho nechala, všichni ho opustili a nikdo ho nepotřeboval. Všechno šlo v jeho krátkém životě šejdrem. Začínat znovu neměl sílu. Všechny mosty za sebou spálil. A teď, aby se definitivně vypořádal s tímhle ničemným životem, zbývá mu udělat už jenom jediný krok…

Schoulený stál na samém okraji prázdnoty, která se otevírala pod jeho nohama. Zvedl oči a naposledy se podíval na vzdálené mihotání městských světel. Pak se nadechl a chystal se odrazit vpřed, když v tom za sebou uslyšel nakřápnutý stařecký hlas.

-Dobrý večer, chlapče. Pomoz, máš-li čím!

Mladý muž se bezděčně ohlédl za hlasem a zmateně se hrabal v kapsách. Vytáhl náprsní tašku, vyndal z ní veškeré peníze, které mu zbyly a teď už je nebude potřebovat. Podával je staříkovi.

– To není pro mě, synku- řekl děda. – Tadyhle docela blízko bydlí dvě malé děti. Jsou to sirotci, víš? Nikdo se o ně nestará, jsou věčně hladové. Odnes jim ty peníze, pomoz jim, chlapče.

Ještě před chvílí stál na mostě, mladý a zničený, chtěl se dopustit těžkého hříchu sebevraždy, byl zcela bezradný a bez pomoci.

– Dobrá, – řekl teď sám pro sebe neočekávaně. – Řekni mi adresu, zajdu tam. «Ty peníze, – pomyslel si, – můžou ty nešťastné děti zachránit a já se sem pak mohu vrátit».

Čím více od byl od mostu vzdálen, tím slabší bylo mladíkovo odhodlání skoncovat se životem. Ramena se mu napřímila, krok byl jistější. Náhle pochopil, že se na most už nevrátí. Vždycky se přece mohou najít lidé, kteří tě potřebují a kterým můžeš pomoci.

Pamatujte si pět jednoduchých pravidel:
1. Zbavte své srdce nenávisti, odpusťte všem, na které jste se hněvali.
2. Zbavte své srdce neklidu. Většinou nemá žádný smysl.
3. Žijte prostým životem a buďte spokojeni s tím, co máte.
4. Dávejte více.
5. Očekávejte méně.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Krátká pohádka o životních pravdách
Čtyři ženy. Podobenství.