V šedesáti vypadá na 30: Christie Brinkleyová

brinkley-big

Kolik let byste hádali téhle modelce? 25, 30, nebo možná 40? Je to Christie Brinkleyová a už jí bylo 61. Slovo „stáří“ v jejím případě nemá význam, jak se zdá. Před svým jubileem řekla: „Jsem nadšená, že mi bude 60, jsem na vrcholu života.“ Kdybychom tak všichni mohli mít v jejím věku tolik energie a víry v sebe!

V roce 1973 uviděl americký fotograf Errol Sawyer tuhle hezkou dívku na jedné poště v Paříži. Christie tehdy přijela do Francie dokončit své vzdělání. Sawyer s ní udělal několik snímků, o které projevil zájem majitel modelingové agentury Elite John Casablancas. Tak začala závratná kariéra Christie Brinkleyové.

Za uplynulá léta se Christie objevila na titulních stranách více než 500 magazínů, včetně Vogue, Glamour, Rolling Stones nebo Esquire. V půlce 80. let podepsala vůbec nejdelší smlouvu v historii módy: dvacetiletý kontrakt s kosmetickou společností Cover Girl. V roce 2005 byla smlouva prodloužena – natolik už je Christie s touto značkou spojena.

Christie není jen modelkou, působí rovněž jako spisovatelka, fotografka, ilustrátorka, módní návrhářka a zpěvačka. Je také matkou tří dětí. I když byla těhotná, i když třikrát rodila, vždycky o sebe velmi pečovala. Je častou návštěvnicí kosmetologů, to nebudeme zastírat. Využívá dobrodiní kosmetického průmyslu, má obohacený účes. Přesto se jí daří vypadat přirozeně.

Pravidla Christie Brinkleyové

1. Nemyslete na věk.

«Biologický věk nemá nic společného s tím, jak se vnitřně cítím“, opakuje často Brinkleyová novinářům. „Pro mě to jsou nic nevyjadřující čísla. Cítím, že čas nedokáže spoutat mého ducha, mou energii a mě celou!“

2. Když člověk moc chce, všechno je možné

Brinkleyová je přesvědčená vegetariánka, už od svých 13 let  jí pouze ovoce, zeleninu  a mléčné výrobky. Její ctitelky mají zato, že právě v tom spočívá tajemství jejího úspěchu. To ovšem neznamená, že by si Christie neuměla pochutnat. Jak sama mnohokrát přiznala, je velkou ctitelkou italských těstovin a makaróny si klidně dá i k večeři. Stejně tak nic nemá proti darům moře. „Život je příliš krátký, než aby si člověk občas nedopřál ústřice a šampaňské“, říká.
3. Velikosti oblečení nevěnujte pozornost

V jednom rozhovoru Christie uvedla, že její váha se čas od času houpe. Není se co divit, při lásce k těstovinám a jiným dobrotám… V jejím šatníku se najdou džínsy mezi 40 a 44. Hvězda si z toho nic nedělá. Ženy bez nedostatků neexistují. Hlavní je umět je skrýt.

chr54. Sport je mládí

Na čem Christie opravdu lpí, to je sport a různé jiné fyzické aktivity. Cvičení jí pomáhá cítit se mladá.: „Jak donutím klouby k pohybu, hned cítím, že můžu dělat, co mě napadne“. Dlouho byla tváří trenažéru Total Gym a dodnes tvrdí, že díky němu si vylepšuje celkový tonus, procvičuje nohy a ruce. Kromě toho dělá denně až 100 kliků, věnuje se alespoň půl hodiny józe a často chodí ráno běhat.

Má ráda extrémní sporty, což jí nejednou způsobilo značné nepříjemnosti. „Během života jsem přišla k docela velkému počtu úrazů  díky věcem, které byly mimo moji kontrolu: utekl kůň, spadl vrtulník, převrátila se loď…“ vyprávěla jednou novinářům.

brinkley-2-big
5. Oblékat se podle statutu.

Nehledě na skvělou figuru si Brinkleyová nikdy nedovolí obléci něco příliš odhalujícího nebo dokonce vulgárního. Nejde vůbec o to, že by snad byla nespokojená se svým tělem. Má prostě dojem, že bikiny už se k ní nehodí – přece jen je matkou tří dospělých dětí. „Když se opalujem o samotě, bikiny si vezmu. Ale na veřejnou pláž, kde jsou i jiní lidé, si oblékám plavky vcelku. Dětem se nechce chodit se staruchou v bikinách“, ironizuje to.

6. Milovat své děti.

Bez ohledu na závratnou kariéru staví Brinkleyová na první místo vždycky svou rodinu. „Jsem dospělá matka, jsem zodpovědná za děti i sama za sebe. Chci jim být vždycky nablízku a dělám pro to všechno“, uzavírá.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
10 obyčejných potravin proti stárnutí
Co se změní, když přestanete jíst cukr