Pravidlo tří komplimentů

3-komplimenta

Dnes se vámi podělím o jedno pravidlo, které účinně pomáhá vytvářet kolem sebe atmosféru štěstí a radosti.

Je velmi jednoduché: každý den řekněte nějakou poklonu minimálně třem lidem.

Ne snad nějaké dlouhé květnaté komplimenty, u kterých nevíte, jak začít a kdy přestat. Naučte se prostě všímat si na lidech kolem sebe krásy. Řekněte například té slečně, co vám na kase markuje jablka, že má opravdu krásně nalíčené řasy. A kolegyni v práci, že dnes jí účes fakticky sekne.

Při vyslovení té malé příjemnosti se nezapomeňte usmívat. A co je nejdůležitější, buďte upřímní. Opravdu hledejte na lidech kolem sebe něco pěkného. Za krátký čas si všimnete, že také oni si začali všímat pěkných věcí na vás a atmosféra kolem bude vysloveně příjemná.

A zvlášť moc prosím: alespoň jeden kompliment řekněte také každý den členům své rodiny. Každému z nich. Je to moc důležité, pokud si přejete, aby vztahy u vás doma byly přátelské a plné lásky. Pamatujte, že dobrých slov při jednání s blízkými lidmi má být vždycky alespoň o jedno navíc. Také se snažte nikdy se večer nerozcházet a jít spát rozhádaní.

Začněte hned dnes! Řekněte všem doma, každému zvlášť, že je máte rádi a co se vám na nich nejvíc líbí. Možná se i pobavíte, když hned nedokážete to „nej“ u každého pojmenovat – a poznáte je tak ještě víc!

=========
Jak poslat lásku sobě, lidem i světu
Čím více lásky dáváš, tím více ti jí zůstává