Pracovní stůl zrcadlí vaše založení. Pět různých typů.

pracovni-stul

V open space, osobní kanceláři nebo domácí pracovně člověka na volné noze, všude najdeme pracovní stůl, za kterým se koná většina práce. Pracovní stůl může říci o člověku mnohé z toho, co nenajdeme mezi řádky jeho „cívíčka“ ani v pracovním hodnocení. Někdo na svém stole marně hledá telefon, jiný odměřuje vzdálenost mezi klávesnicí a sešívačkou pravítkem. Z mnoha možných variant se dá vybrat pět základních typů.

Fanatický pedant

Všechny jeho tužky mají stejnou délku a nabroušeny jsou stejně ostře. Papíry pečlivě srovnány v šanonech a na stole není jediné smítko prachu. Můžete si blahopřát ke skutečnému fanatikovi pořádku a discipliny ve firmě. Chce mít všechno uspořádané a jasné, což se odráží i na jeho práci. Takový pracovník je obvykle maximálně ukázněný, nechodí pozdě na schůzky, všechno dělá efektivně a je zcela splehlivý. Ovšem kreativita a hledání nových přístupů k pracovním výzvám budou jen těžko jeho silnou stránkou.

Duše týmu

Na stole halda zářivých samolepek, ve dvou plechovkách nacpané žertovné předměty typu „srandička“, tu a tam fotky a tabulky s legračními texty. Dělá všechno, aby u kolegů vyvolal úsměv. Pokládá za nezbytné šířit veselí všude, kde se vyskytne. Takového pracovníka často neberou moc vážně, protože pokud jde o vztah k práci, plní, co je mu uloženo, ale nic víc. Perspektivy vlastního rozvoje ho moc neberou, daleko důležitější pro něj je, aby bylo veselo a příjemně „tady a teď“.

Estét

Elegantní desky, drahé propisky a dizajnové kancelářské pomůcky jsou skutečnou slabostí klasického kancelářského estéta. Tíhnutí ke stylovým věcem, kterými jeho pracovní stůl vyniká mezi ostatními, je jedním z hlavních příznaků sebejistého lídra schopného týmového vedení. Jako pracovník zpravidla vládne strategickým myšlením a organizátorskými schopnostmi, nezřídka je velmi komunikativní a také rád rozdává úkoly. On sám i jeho pracovní místo jsou ztělesněním elegance odrážející vnitřní estétovo „Já“.

Rodiný typ

Čím je zaplněn stůl pracovníka tohoto typu není zas tak těžké uhádnout. Fotografie z poslední rodinné dovolené, fotka manželky a dětské kresbičky. Podvědomě tak dává vedení signál, že mimo firmu má svůj osobní život. Na konci pracovního dne nejspíš uvede stůl do dokonalého pořádku, aby dal najevo, že pro dnešek je s prací hotov. Pracuje usilovně a je velmi cílevědomý, nějakého zvláštního zápalu pro nové úkoly je však prost. Přesný rozvrh práce a stabilita jsou pro něj mnohem důležitější než přesčasové úpravy projektů a kariérní perspektiva. Se všemi kolegy mívá přátelský, srdečný vztah.

Génius nepořádku

Na jeho pracovním stole se tyčí haldy nikdy nemizejících lejster, z jednoho konce na druhý se přesunují různobarevné složky, všude barevně září samolepky s nejrůznějšími kresbičkami a připomínkami. Neuznává žádný systém, žije v chaosu, ovšem velmi dovedně tento chaos řídí. Většinou nemá na nic dost času, protože málokdy odmítne nějaký úkol a dělá souběžně na několika věcech. Nicméně však tento „génius“ si snadno poradí s několika složitými projekty najednou. Často má k práci fanatický vztah a obětuje jí osobní život.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Test: Jaká práce se k vám skutečně hodí
Tři kouzelné způsoby přilákání zázraků, úspěchu a lásky