Netrapte se nekonečným váháním. Rozhodujte se správně: 7 dobrých rad

Váháte dlouho nad tím, jak se rozhodnout, aby všem bylo dobře? Děláte si starosti s tím, co a jak bude dál? Slovo volba je pro vás hrozné? Měli byste tedy v této věci co nejrychleji posílit svoji jistotu, aby rozhodování nebylo pro váš organismus natolik stresující záležitostí.

Našli jsme sedm dobrých rad, které vám pomohou s jistotou se rozhodnout a přijmout správné řešení ve vaší konkrétní situaci.

Rada číslo 1: Nezabývejte se paralyzující analýzou.

Jde o stav, kdy nad situací dlouze přemýšlíte, převracíte si v hlavě jak je špatná, jak se na vás negativně podepisuje a co bude, jestliže to bude takhle pokračovat i nadále. Všechny tyhle myšlenky vás však drží na stále stejné úrovni – úrovni pasivního vyčkávání a nicnedělání. Jednoduše nesmíte bazírovat na každé maličkosti. Ano, jistě, je tu problém, ale východisko se dozajista najde. Zkuste najít nejlepší způsob jeho řešení hned na místě.

Rada číslo 2: Stanovte si pro přijetí rozhodnutí limitní čas.

Věřte nebo ne, deadline může být velkou pomocí. Můžete si například určit hranici dvou hodin. To znamená, že během dvou hodin musíte vymyslet alespoň nějaké řešení – a pak ho realizovat. Začněte málem, naprosto nemusíte během hodiny vyřešit problém jako celek. Jak se říká, slona jezte po malých kouscích.

Rada číslo 3: Strategie 10-10-10.

Zamyslete se nad svým rozhodnutím. Budete s ním spokojeni deset dní, deset měsíců, nebo deset let? Když domyslíte veškeré možné důsledky, líbí se vám ještě vaše rozhodnutí?

Rada číslo 4: Rozhodnutí si zapište.

Zapište si všechna rozhodnutí, na která jste připadli. Co si o nich teď myslíte?

Rada číslo 5: Udělejte si seznam plusů a minusů.

Když si u rozhodnutí zapíšete všechny jeho plusy a minusy, změní se jednoduchá informace ve statistiku. Budete před sebou mít úplný obraz svých rozhodnutí.

Rada číslo 6: Zavolejte příteli.

Přítel na telefonu je dobrá možnost. Radit se s lidmi, kteří jsou nám blízcí, je normální a určitě vás to v rozhodování podpoří. Neznamená to, že byste snad na ně mohli svalit zodpovědnost, když se věci nevyvinou podle vašeho očekávání, mohou vám však pomoci provést správnou, střízlivou volbu.

Rada číslo 7: Poslouchejte svoje svědomí a intuici.

Říká se, že Bůh k nám promlouvá prostřednictvím svědomí a intuice. Zaposlouchejte se tedy do svých myšlenek, často vám je posílá právě Bůh.

Rozhodování je důležitou součástí lidského jednání. Je to akce, která často předurčuje naši budoucnost. Zhodnoťte střízlivě všechna fakta, okolnosti a dané možnosti a věřte, že se budete umět rozhodnout správně. Přijmout správné rozhodnutí nemusí být vždycky tak obtížné, jak se zdá.

A n/z

=========
O léčení vlastní minulosti
Tři rychlé a účinné metody řešení problémů