Největší ženské chyby ve vztazích

zena-chyba-vztahy

Když je muž ochoten dát najevo svou pozornost, neví vždycky přesně, co drahá polovice potřebuje. Většina problémů ve vztahu pak vzniká kvůli základním komunikačním selháním, když se žena pokouší ze svého hlediska muži vysvětlit, co vlastně potřebuje.

Jestliže například je váš muž málokdy doma, je rozhodně lepší než otázka „Proč nespěcháš domů?“ konstatování: „Jsem tak ráda, když jsi se mnou doma!“

Pokud partner neuspokojuje vaše potřeby, je lepší strategií mu říci, co chcete, než neustále zdůrazňovat co nechcete a připomínat mu pokusy naplnit vaše přání, které se mu nepovedly.

Pamatujte, že si přeje, abyste byla šťastná a čím více bude pociťovat svou vlastní cenu pro vás, tím víc se bude snažit poskytnout vám, co chcete.

Je třeba poznamenat, že muži reagují na konkrétní komplimenty daleko výrazněji, než na poklony abstraktního rázu. Například když řeknete: „Díky, žes umyl nádobí, to bylo od tebe moc milé“, bude mu to mnohem příjemnější, než nějaké obecné konstatování „Jsi tak pozorný!“

Ženám to nemusí připadat moc srozumitelné, ty jsou v nadšení z obecných komplimentů (jsi tak chytrá/krásná/okouzlující atd.).

Tyto zásady se vám mohou zdát úplně jednoduché, každému zřejmé, a přece jsou často zcela ignorovány.

Největší ženskou chybou ve vztahu je předpoklad, že muži myslí tak, jako ženy.

Klíčem k úspěšnému vztahu je vyjádření svých potřeb takovým způsobem, aby ten druhý slyšel a porozuměl, co konkrétně jste chtěli říct.

Jestliže na svého drahého útočíte, nebo ho obviňujete, uzavře se a tak jako tak nepochopí, co jste mu chtěla říct. Pokud se k němu chováte s porozuměním a vděčností, uslyší právě to, co říkáte a bude se snažit udělat vše, co je v jeho silách, aby vás udělal šťastnou.

Pouze když akceptujeme rozdíly mezi námi a pohlížíme na toho druhého také z jeho úhlu, budou naše vztahy vzkvétat. Zkuste o svých přáních mluvit jasně a jasně vyjadřovat své myšlenky, aby muž nemusel nic domýšlet. Uvidíte, že vaše vztahy a život jako celek se změní k lepšímu.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
4 jezdci Apokalypsy. Co ničí vztah?
Vědecky prověřený způsob zachování vztahu