Kdykoli jsme s někým pohromadě, může to být naposled

s-nekym-pohromade

Pamatujte vždycky na to, že když jste s někým pohromadě, může to být naposled. Neplýtvejte časem setkání na hlouposti; nevytvářejte zbytečné nicotné problémy, konflikty, ve kterých ve skutečnosti o nic nejde. Když se přiblíží smrt, nic už nemá význam. Když někdo udělá nebo říká něco, co budí váš hněv, pomyslete na smrt. Prostě na ni pomyslete, představte si, že dotyčný umírá, nebo že umíráte vy – jaký význam pak bude mít, že řekl tohle nebo tamhleto? Možná neměl vůbec na mysli to, co vás tak rozzlobilo; možná to byla jen vaše vlastní interpretace jeho slov. V devadesáti devíti případech ze sta to naše interpretace bývá.

Pamatujte, že když jste s někým pohromadě, on nebo ona už nejsou ani zdaleka tím člověkem, kterého jste znali dříve, protože všechno se ustavičně mění. Jako nevstoupíte dvakrát do stejné řeky, nepotkáte dvakrát téhož člověka. Vídáte se s matkou a otcem, s bratry, sestrami a přáteli, avšak i oni jsou pokaždé jiní. Nikdo nezůstává stejný. Také vy jste se změnili, nejste stejní jako dřív a neshledáte stejnými ani své blízké.

Když si pamatujeme tyto dvě věci, má svoje místo mezi nimi i láska.

Každého vždycky vítejte tak, jako by to bylo poprvé.

Každého vždycky vítejte tak, jako by to bylo naposled.

Protože tak to doopravdy je.

Ten nedlouhý okamžik setkání vám pak přinese skutečné naplnění.

Osho

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Žijte svými sny, ale muže svých snů nehledejte
Jak najít svou drahou polovici?